Yeni bina, yeni başkan ile Horasanlılar hız...
Reklam

Yeni bina, yeni başkan ile Horasanlılar hız kesmiyor

Arnavutköy’ün en aktif Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Arnavutköy Horasanlılar Derneği’nde bayrak değişimi yaşandı. Gerçekleşen 5. Olağan Kongre sonucu dernek başkanlığı görevine Ayhan Örs getirildi. Örs, görevi mevcut başkan Ali Akar’dan devraldı.

Yeni bina, yeni başkan ile Horasanlılar hız kesmiyor

Arnavutköy’ün en aktif Sivil Toplum Kuruluşlarından olan Arnavutköy Horasanlılar Derneği’nde bayrak değişimi yaşandı. Gerçekleşen 5. Olağan Kongre sonucu dernek başkanlığı görevine Ayhan Örs getirildi. Örs, görevi mevcut başkan Ali Akar’dan devraldı.

Yeni bina, yeni başkan ile Horasanlılar hız kesmiyor
12 Ekim 2017 - 02:15
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kültürel değerlerin yaşatılması noktasında Arnavutköy’de önde gelen derneklerden olan, özellikle son dönemlerde gerçekleştirdiği organizasyonlarla da adından sıkça söz ettiren Arnavutköy Horasanlılar Derneği, yeni binasına geçişi ile birlikte yeni başkanını da seçti. Geniş bir katılımla gerçekleşen 5. Olağan Kongre’de Ayhan Örs Horasanlılar Derneği’nin yeni başkanı oldu.

Arnavutköy Horasanlılar Derneği’nin yeni binasında gerçekleşen kongreye 300’e yakın üye katıldı. Divan üyeliklerini Arnavutköy Erzurumlular Derneği Başkanı Av. Sibğetullah Şahin, Horasan Ağıllı Köyü Derneği Başkanı Seyithan Koçak ve Hacıhalil Köyü Derneği Başkanı Mehmet Yerdelen’in yaptığı kongrede ilk konuşmayı dernek başkanı Ali Akar gerçekleştirdi.

Birlik ve beraberlik içinde onur ve gururla yürüttüğü Horasanlılar Derneği Başkanlığı görevini Ayhan Örs’e devredecek olmaktan dolayı oldukça sevinçli olduğunu söyleyen Ali Akar, “Bizler Arnavutköy’deki Horasanlı kardeşlerimizi bir arada tutabilmek, birlik ve beraberliğimizi geliştirmek, örf, adet ve geleneklerimizi yaşatırken de dinimizin gereklerini de layıkıyla yerine getirmek için çaba sarfettik. Bu süre zarfında çok sayıda organizasyon gerçekleştirerek ilkleri yaptık. Bu süreçte bana ve yönetimime destek olan tüm kardeşlerimden Allah razı olsun. Bugün, bu yeni dernek merkezimize taşınabilmiş ve kongremizi burada yapabildiysek bu sizlerin gayretleri sayesindedir. Hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kendi yerimizde kongre yapmak bir gururdur

Akar’ın konuşmasının ardından kongrede tek aday olarak gösterilen Ayhan Örs, bir konuşma gerçekleştirdi. Horasanlılar Derneği’nin yeni başkanı olarak seçilen Ayhan Örs, 2009 yılında kurulan Arnavutköy Horasanlılar Derneğinin bugüne kadar çok sayıda hizmete ev sahipliği yaptığını söyleyerek başladığı konuşmasında; “Meşakkatli, özverili ve sabırlı çalışmaları, Arnavutköy’deki Horasanlıların hizmetine bu güzel dernek merkezini kazandırmıştır. Bu dernek yerini almak için kurduğumuz komisyonun sabrı, emeği ve gayreti takdire şayandır. Böylesine güzel bir kongreyi kendimize ait yerimizde yapıyor olmak ayrıca bir sevindirici, keyifli ve gurur verici tablodur” dedi.

Bu görev benim için onurdur

Mevcut yönetim ve üyelerin tamamının takdiri ve teveccühü ile başkanlık  görevini  devralacak olmanın kendisi için büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyleyen Ayhan Örs, “Beni bu onurlu göreve layık gören Yönetim Kurulu arkadaşlarıma  huzurunuzda  çok teşekkür  ediyorum. Rabbim’in  yardımı ile başkanlık sürem boyunca adil ve şeffaf bir yönetim biçimi ile çalışmaya gayret edeceğim. Almış olduğumuz bu bayrağı daha ileri seviyelere taşımak için ellimizden geleni yapacağız. Tabii bunun için kıymetli yönetim kurulunun üzerine düşen görevleri layığıyla yapması, siz değerli hemşerilerimizin de her zaman bize destek olup itici bir güç olması gerekiyor” dedi.

Uyuyan toplumu harekete geçirmenin vakti geldi

Arnavutköy’deki Horasanlı nüfusuna dikkat çeken Örs, yaklaşık 17 bin Horasanlının ne yazık ki gününün ve potansiyelinin farkında olmadığını söyledi. Bu potansiyelin değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Örs, şöyle konuştu; “Unutmayalım ki, sayıca bizden çok daha küçük grupların sağladıkları ve birbirlerine kenetlenip yaşamın her kulvarında toplumlarına fayda sağlayan birliktelikleri maalesef biz 17 bin Horasanlıyla yapamadık. Yarınlarımızın daha aydınlık olabilmesi için 17 bin nüfuslu Horasanlıya yakışır gücü ortaya çıkarmamız gerekir. Uyuyan toplumumuzu harekete geçirecek çözümler üretemediğimiz, kendimize kıymet vermediğimiz sürece başkalarının bize kıymet vermesini beklemek hayal perestlikten öteye geçemeyecek boş bir bekleyiştir. Ne yazık ki çözümü  bulmuş  grupların   önünde  düğme  iliklemeye, peşlerinden sürüklenmeye, mahkumuz ve devam  edeceğiz. Bunun için de bu güzide mekanda ben ve tüm yönetim kurulu arkadaşlarım neden ve nasıla dair fikri ve görüşü olan herkesle uzun uzun konuşup müzakereler yapıp kafa yormaya hazırız. Yeter ki  buyurun  gelin  kapımız  ardına  kadar  açık  herkese. İstisnasız her bireyin elini taşın altına koyması gerekir, en azından yeni nesillerimizin yolunu aydınlatmak ve açmak için.”

Horasanlı potansiyelinin harekete geçirilmesi ile ilgili yaptığı konuşma ayakta alkışlanan Ayhan Örs, Arnavutköy Horasanlılar Derneği’nin bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan kurucu başkan Halit Abay ve yönetimine, akabinde başkanlık yapan Sibğetullah Şahin ve yönetimine, görevi devraldığı Ali Akar ve yönetimine de teşekkür etti. Yapılan konuşmaların ardından Ayhan Örs’ün başkanlığı oylamaya sunuldu. Üyelerin tamamının desteklediği Örs, Arnavutköy Horasanlılar Derneği’nin yeni başkanı seçildi.

Horasanlılar Derneği yeni Yönetim Kurulu

1-      Ayhan Örs

2-      Ali Akar

3-      Ahmet Semegir

4-      Bülent Keteci

5-      Cengiz Kahraman

6-      Erdal Avcı

7-      Ercan Sefil

8-      Enbiya Kahrıman

9-      Engin Karasu

10-   Fatih Kırmaç

11-   Fikret Şahin

12-   Fikret Karabayır

13-   Gülken Erdem

14-   Halit Abay

15-   İbrahim Aktaş

16-   Mehmet Yerdelen

17-   Mehmet Yıldırım

18-   Mehmet Baş

19-   Melik Aydemir

20-   Mehmet Nuri Avcı

21-   Mehmet Aciz

22-   Mehmet Akar

23-   Mehmet Sena Sarıkaya

24-   Mezher Yamaç

25-   Musa Tarhan

26-   Mustafa Polat

27-   Nasır Deliduman

28-   Necati Tekirbaş

29-   Nevzat Genç

30-   Nurettin Karabayır

31-   Ömer Kaplan

32-   Ömer Aktaş

33-   Özgün Aydın

34-   Özkan Yıldırım

35-   Rıfat Aba

36-   Ramazan Berçin

37-   Sadrettin Gül

38-   Sait Karasu

39-   Seyithan Koçak

40-   Sibgetullah Şahin

41-   Şirin Erdem

42-   Tuncay Bayrak

43-   Yılmaz Süner

44-   Yücel Viran

Bu haber 2718 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum