PİSA Direktörü Söyleyince Evet ; Biz...

PİSA Direktörü Söyleyince Evet ; Biz Söyleyince Hayır

İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Rıfat Kavak, Arnavutköy İlçesi Okul Temsilcileri Toplantısı'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

PİSA Direktörü Söyleyince Evet ; Biz Söyleyince Hayır

İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Rıfat Kavak, Arnavutköy İlçesi Okul Temsilcileri Toplantısı'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Reklam
PİSA Direktörü Söyleyince Evet ; Biz Söyleyince Hayır
19 Kasım 2017 - 23:45
Reklam
Reklam
Reklam

İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Rıfat Kavak, Arnavutköy İlçesi Okul Temsilcileri Toplantısı'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Toplantıda İstanbul  2 Nolu Şube yönetim kurulu üyeleri,şube kadınlar komisyonu üyeleri ve okul temsilcileri hazır bulundu. Kuran'ı Kerim tilavetiyle başlanan toplantıda Eğitim Bir Sen'in tanıtım filmi ve 15 Temmuz konulu sinevizyon gösteriminin ardından, Arnavutköy İlçe Temsilcisi Muammer Erdoğan açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Muammer Erdoğan; toplantıya katılan herkese teşekkürlerini sunarken,ilçede gerçekleştirilen temsilciler toplantısının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. 

Sendika olarak Eğitim Bir Sen'in bir çok kazanımı elde etmesinin yanı sıra ,değerleri de muhafaza eden bir STK olduğunu ifade etti. 

2 Nolu Şube Başkanı Rıfat KAVAK; Sendika olarak Eğitim Bir Sen'in bir misyonu ve vizyonu olduğunu,ümmetin faydasına olabilecek ne varsa söz söyleyebilen bir STK olduğunu belirtti. Sendikanın kuruluşundan bu tarafa gerçekleşen olaylar karşısındaki tutumunun kısa  değerlendirmesi yapan KAVAK,18.000 üyeden 410.000 üye sayısına ulaşan büyük bir STK olduklarını belirtti.

Yetkiyi sırtlanmak ve taşımanın zorlukları olduğunu, bunun için sürekli çalışmak gerektiğini ifade eden KAVAK,gündemi takip eden ve olaylara anında refleks gösteren STK olduklarını unutmamak gerektiğini ifade etti. Ülkenin bütün sorunlarına rapor hazırlayabilen ve çözüm önerileri ile gelen dev bir yapıya kulak vermeyenlerin maalesef dışarıdan gelen ve milli olmayan sesleri dinleyerek çözüm üretmeyi düşünenlerin, ülkede sistemi zora sokma ve sistemi yamalıklı hale getirmekten başka bir şey yapmadıklarını da ifade etti.  

Sendikamızda üç yolculuğun bulunduğunu, içimize ,dışımıza ve işimize yolculukla hareket etmeyi prensip haline getirmeyi kendilerine düstur edindiklerini ifade eden KAVAK,sahada yaşanan ve konuşulan her konu ile ilgili yetkili mercilere ulaşılarak, gerekli yaptırımlar için görüşlerini beyan ettiklerini ifade etti. 

Eğitim Bir Sen okul temsilcilerinden gelen sorulara ve gündemle ilgili konulara açıklık getiren KAVAK,son günlerde medyada yer alan PİSA Direktörünün sözleri ,MEB ve YÖK ile ilgili açıklamalarda bulundu.

PİSA Direktörü Söyleyince Evet ; Biz Söyleyince Hayır

2 Nolu Şube Başkanı Rıfat  KAVAK: “ PİSA Direktörü Türkiye’nin öğretim teknikleri konusunda demeç vermiş. Tespitlerde yerinde olduğunu görüyoruz lakin; bu tespitler sanki ilk kez yapılıyormuş gibi göklere çıkarmak biz eğitimcilere haksızlıktır. Örneğin son dönemlerde MEB ve YÖK’ ün sistem değişikliği konusunda kapalı kapılar ardında hazırlanan sorunlu icraatları için Eğitim Bir Sen ve paydaşlara kulak vermesini istemiştik. Önce dinelmediler sonra şuraya yama, buraya yama uğraşı başladı.

Niyetim batı düşmanlığı kördüğümü üzerinden PİSA ‘yı aşağılamak değildir. Kendi birikimimizin farkına vararak birbirimizi aşağılatmamaktır. Ayrıca çocuklarımızın geleceği açısından ülkemizin eğitim politikaları için sözü olan herkesin dinlenmesi taraftarıyım.

Sorun şu:  Türkiye’nin en büyük eğitim sendikasının son bir yıl içinde hazırlattığı eğitim izleme raporunun, eğitim ve öğretmenler raporunun, yükseköğretim raporunun, liyakat ve kariyer raporunun, Suriyeli öğrenciler raporu vb raporların, çalıştayların, konferansların ve her ay düzenli olarak çıkan akademik düzeyde hazırlanan , eğitim-öğretimin bütün sorunlarına değinen " Eğitime Bakış" dergimizin görmezlikten gelinmesidir.

Bize göre PİSA Direktörü’nün eksik ve birazda istatistiksel taraf ile açıklamaları Türkiye’nin eğitim gündemine “müthiş tespit “ diye düşüyorsa yazık...

Birikimlerimizin farkına vararak, birbirimizi dinleyip değer verebilirsek, bütün paydaşların katkılarını alabilirsek ,ülkemizde eğitim  bir sorun olmaktan çıkacaktır."dedi.

"En büyük temsiliyeti her okulda sizler yerine getiriyorsunuz. Bu yüzden sizler en iyiyi temsil ediyorsunuz. Her alanda başarılı, örnek ve parmakla gösterilir olmak zorundayız.Siz nasılsanız, Eğitim Bir Sen' de öyledir." diyerek konuşmasını sonlandırırken,katılımlarından dolayı tüm teşkilat mensuplarına ve fikir veren herkese teşekkürlerini sundu.

Bu haber 2237 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum