KAIDER’den görkemli ’Kaz Gecesi’

KAIDER'den görkemli 'Kaz Gecesi'

Arnavutköy'de yaşayan Kars, Ardahan ve Iğdırlıların düzenlediği ‘ 3.Kaz Gecesi’ yoğun katılımla gerçekleştirildi.

KAIDER'den görkemli 'Kaz Gecesi'

Arnavutköy'de yaşayan Kars, Ardahan ve Iğdırlıların düzenlediği ‘ 3.Kaz Gecesi’ yoğun katılımla gerçekleştirildi.

KAIDER'den görkemli 'Kaz Gecesi'
07 Mart 2015 - 00:39

Arnavutköy'de yaşayan Kars, Ardahan ve Iğdırlıların düzenlediği ‘ 3.Kaz Gecesi’ yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Arnavutköy'de kısa adı KAIDER ( Kars, Ardahan, Iğdır ) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Anatolia düğün salonunda geleneksel olarak düzenlenen 3. Kaz Gecesine Arnavutköy’de yaşayan Kars, Ardahan ve Iğdırlıların yanı sıra Arnavutköy’ün iş ve siyaset dünyası bir araya geldi.

KAIDER tarafından düzenlenen 3. kaz gecesine KAIDER Kurucu Başkanı Çetin Çelebi, KAIDER Dernek Başkanı Deniz Kaya, Arnavutköy Belediye Başkan yardımcısı Turgut Baran, Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekilli Aday adayı S. Hurrem Aksoy , Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili aday adayı Bedrettin Gül,  Arnavutköy Eski Emniyet Müdürü Tamer Oktay,  MHP Arnavutköy İlçe başkanı Yüksel Emir, MHP Arnavutköy Belediye Meclis Üyesi Av. Muharrem Yaman, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcısı Ahmet Akkaya, Erzurumlular dernek başkanı Turgut Altınkaynak, İHH Arnavutköy Temsilcisi Ali Yelgün, Fırat Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Fırat Çelebi ve Vedat Çelebi, Ahi Gayrimenkul Yönetim kurulu Başkanı Aslan Yaşar, Kafkas Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Turan Maden ve Barış Maden,  Arnavutköy Halk Eğitim Müdürü İsa Afşin, Köyüm Et sahibi Murat Karçalar,  Arnavutköy Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Deniz, Arnavutköy Polis Okulu Eski Müdürü Ahmet Karagöz, Çelebi Cam sahibi Serkan Kuş, Ak yapı sahibi Ayhan Bakacak, Özkan Gayrimenkul sahibi Cüneyt Özkan, Tanrıverdi inşaat yönetim kurulu üyesi İbrahim Tanrıverdi, KAIDER Gençlik kolları başkanı Serhat Arslan, işadamı ve KAIDER yönetim kurulu üyesi  Ziya İlbasmış,  Özdemir Aydın, Şenol Çalgıcı, Bülent Ziyaoğlu, Mikail Arslan, Sıddık Özdemir, İsa Karakoç, Zafer Sarıtaç, Gencay Karademir, Kenan Karakaya, Nasip Oruç, Çerkez Çiftçi ve çok sayıda davetli katıldı.

Gerçekleşen Geleneksel 3. Kaz Gecesinde Kars, Ardahan, Iğdır'ın yöresel halk ozanları sahne aldı. Halk ozanlarının birbirinden güzel türküleri ile geceye renk katarken, minik öğrencilerden oluşan Kafkas folklor ekibinin gösteri ise büyük beğeni aldı.

Gecede misafirlerini kapıda karşılayan KAIDER Kurucu Başkanı Çetin Çelebi ve KAIDER Başkanı Deniz Kaya ile yönetimi misafirlerini bir an bile yalnız bırakmadılar. Arnavutköy'de bulunan siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri,  iş adamları, muhtarlar ve bölge esnafının katıldığı gecede Kars Ardahan Iğdır'dan getirtilen kaz eti ve yöresel pilav ikram edildi.

Kaya; Köklü kültürümüzü yaşatmaya devam ediyoruz.

Düzenlenen kaz gecesinin açılış konuşmasını yapan Deniz Kaya şunları söyledi: “Arnavutköy'de yaşayan biz Kars Ardahan Iğdırlıların dernekçilik alanındaki faaliyetleri herkes tarafından büyük bir beğeni ile takip edildiğini biliyoruz. Bizlerde Arnavutköy bölgesinin sorunlarına ve bölgenin gelişimine katkıda bulunmak için her anlamda büyük bir gayret ve çaba içinde olduğumuzu bilinmesini istiyorum.  2011 yılında KAIDER'in kurulmasına öncülük yaparak ve bizleri Arnavutköy'de böylesine güzel bir derneğe kavuşturan, bu derneğin her çalışmasında  büyük katkı ve emeği olan KAIDER kurucu Başkanımız sayın Çetin Çelebiye çok teşekkür ediyorum.  Arnavutköy hızla gelişiyor bizlerde Arnavutköy'ün gelişimine ve yaşam biçimine ayak uydururken kendi öz kültürümüzden yöresel gelenek ve göreneklerimizden de kopmak istemiyoruz.  Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bu tür etkinliğimizi ile Kars, Ardahan Iğdır'ımızın köklü kültürünü metropol şehir İstanbul ve Arnavutköy'de yaşatmaya özen gösteriyoruz.”

Baran; KAIDER Arnavutköy'de dernekçilik kültürüne renk katmıştır.  

KAIDER tarafında düzenlenen 3. Geleneksel kaz gecesinde bir konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkan yardımcısı Turgut Baran ise şunları söyledi.  “Kars, Ardahan ve Iğdır illeri birbirlerinden ayrıldı ama sizler birbirinizden ayrılmadınız. Bir arada yaşama sevincini ve kültürünü hep yaşadınız ve yaşattınız. Arnavutköy'de dernekçilik alanında etkin olan derneklerimizden biride KAIDER'dir. 2011 yılında bu derneğin kurulmasına vesile olan derneğin kurucu başkanı sayın Çetin Çelebi'ye ve dernek yönetimine çok  teşekkür ediyoruz. Her yıl daha da etkin çalışmalara imza atan KAIDER derneği Arnavutköy bölgesinde dernekçilik kültürüne büyük renk katmıştır.   Düzenlemiş olduğunuz 3. Kaz gecesi hayırlı olsun.”

 Kurucu Başkan ÇELEBİ'YE plaket verildi

KAIDER derneğinin kurucu başkanı Çetin Çelebi'ye Dernek Başkanı Deniz Kaya ve Ak parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili aday adayı S. Hurrem Aksoy tarafından plaket takdim edildi. 

Çelebi; “Dernekler önemlidir, çünkü bizim gibi metropollerde yaşayan geniş kitlelerle birlikte yaşamak,  ancak derneklerle olur. İyi günlerimizde ve acı günlerimizde her zaman birlikte olmak anlamında derneklerin önemi büyüktür.  Gençlerimizi bir araya getirerek, özünü kendi kültürünü yaşamaları için büyük çaba göstermeliyiz.  Büyükşehirlerde yaşıyoruz, insanlarımıza neslimize gençlerimize kötü işlere bulaşmamaları için ancak böylesine derneklerle sahip çıkabiliriz. Yaşadığımız bölgemizin değerlerine yenilik katmak ve hayat şartlarımızı daha güzelleştirmek için kendi hemşerilerimizi ancak böylesine bir dernek ile bir arada tutabiliriz.  3. Kaz gecemize katılan tüm hemşerilerime Arnavutköyümüzün değerli iş adamlarına, siyasetçilerine STK temsilcilerine bu anlamlı gecemize katıldıkları için çok teşekkür ediyorum'' dedi.  

Bu haber 1787 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum