İmam Hatip Okulları Platformu Toplandı

İmam Hatip Okulları Platformu Toplandı

İmam Hatip Okulları Platformu Arnavutköy İlçe Koordinasyon Kurulu Ekim Ayı Toplantısı yapıldı.

İmam Hatip Okulları Platformu Toplandı

İmam Hatip Okulları Platformu Arnavutköy İlçe Koordinasyon Kurulu Ekim Ayı Toplantısı yapıldı.

Reklam
İmam Hatip Okulları Platformu Toplandı
30 Ekim 2017 - 00:00
Reklam
Reklam
Reklam

Arnavutköy Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler müfredatlı Necip Fazıl Kısakürek Kız Anadolu İmam Hatip Lisesindeki toplantıda imam hatip okullarının dünü, bugünü ve yarını ele alındı.

Toplantıya, Merkez Valisi Yusuf Odabaşı, İlim Yayma Cemiyeti Genel başkanı Yusuf Tülün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, Arnavutköy müftüsü Bahri Şamat, Arnavutköy belediyesi meclis üyesi Kenan Erci, Eğitim Bir Sen Arnavutköy temsilcisi Muammer Erdoğan, AK Parti İlçe Başkan yardımcısı İlyas Sönmez, Ak parti Gençlik kolları başkanı Gökhan Özten, İmam Hatip Okulları İlçe Koordinatörü ve İYC Arnavutköy şube başkanı Mesut Yavuz ve yönetim kurul üyeleri ile imam hatip okul müdürleri ve okul aile birlik başkanları katıldı.

Merkez valisi Yusuf Odabaş şunları ifade etti, Buradaki amaç belli. Kalbinde iman, aklında fenni bilimler olan, yaşamasını bilen, hayattan keyif alan, sağlıklı ve dindar nesiller yetiştirmektir. Hedef kitle sadece İmam Hatipliler değil bütün eğitim camiasıdır. Okullarımızın fiziki durumunu irdelemek gerekiyor. Okullarımız yeterli donanıma sahip mi, ek hizmet binaya veya ek okula ihtiyaç var mı bunları öncellikle bilmek gerekiyor. Okullarımızdaki öğrencilerimizin kalite olarak yeterli seviyede olmaları çok önemlidir. Eğer çocuklarımızı okula alıp israf edersek, bunun hesabı ömrümüz boyunca veremeyiz. Yani vasıfsız, işe yaramaz, kişiliksiz bir birey olarak topluma sunarsak bunun vebalini hiçbirimiz veremeyiz. Dolayısıyla burada fiziki kalite öne çıkıyor.  Bu anlamda neler yapmamız gerekiyor, eksiğimiz neler, nasıl takviye yapabiliriz bunlara odaklanmalıyız. Bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.”

İlçe milli eğitim müdürü Mehmet Dağ, toplantıda yaptığı konuşmada, milli ve manevi değerlerin öğrencilere iyi aktarılmasının önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

"İyi insan olmayı, güzel ahlaklı olmayı çocuklarımıza öğretmenin en az diğer ilimler kadar önemli olduğuna inanıyorum. İnsan dinini tam öğrenemezse, ahlakı tam manasıyla özümseyemezse neler olduğunu 15 Temmuz günü gördük. FETÖ/PDY silahlı terör örgütü dindarlık adı altında, hizmet adı altında münafıklar ve vatan hainleri yetiştirmiş. Bu nedenle dinimizin, inancımızın iyi bir şekilde öğretilmesi çok önemlidir. Geleceğimiz için, ülkemizin birliği ve beraberliği için inancımızın çocuklarımıza doğru ve iyi bir şekilde aktarılması gerekmektedir."

İmam Hatip Okullarında eğitim alan öğrencilerin her anlamda donanımlı olması gerektiğini ifade eden İYC Genel başkanı Yusuf Tülün “Burada yetişen çocuklarımıza hem dünyevi ilim ve bilimlerin  hem de uhrevi ilim ve bilimlerin eğitim ve öğretimi en iyi şekilde verilmelidir. Herşeyiyle donanımlı özgüveni yüksek  bireylerin yetişmesi için öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ihtiyaçlarını öğrenip onların kişisel ve sosyal gelişimlerini artırmalarının yollarını ele almamız gerekiyor. Diğer okullarımızda olduğu gibi İmam Hatip okullarımızda da işi ehline teslim etmek en önemli görevimizdir. İşi ehline verdiğimiz takdirde Trabzon özelinde eğitim alanında başarılı oluruz” şeklinde konuşt

İmam Hatip Okullarının önemli misyonlar üstlendiğini dile getiren platformun ilçe koordinatörü Mesut Yavuz, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin milli ve manevi değerler doğrultusunda yetiştirilmesi için elimizi taşın altına koymaya hazırız. İmam Hatip Okulları Platformu olarak bütün okullarımızın yanında olacağız.” diye konuştu.

Bu haber 1150 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum