Eyüp’te spor sezonu hiç bitmiyor!
Reklam

Eyüp'te spor sezonu hiç bitmiyor!

Eyüp'te gençleri dopdolu bir yaz bekliyor. Eyüp Belediyesi'nin gençlere ve çocuklara yönelik düzenlediği Yaz Spor Okulları kayıtları başladı.

Eyüp'te spor sezonu hiç bitmiyor!

Eyüp'te gençleri dopdolu bir yaz bekliyor. Eyüp Belediyesi'nin gençlere ve çocuklara yönelik düzenlediği Yaz Spor Okulları kayıtları başladı.

Reklam
Eyüp'te spor sezonu hiç bitmiyor!
31 Mayıs 2017 - 02:16
Reklam

Eyüplü gençler ve çocuklar, belediyenin bu hizmeti sayesinde, yaz boyunca ücretsiz olarak çeşitli sportif faaliyetlerde bulunacaklar, bir yandan spor yaparken, diğer yandan da sosyal çevrelerini genişleterek öz güvenlerini arttıracaklar.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, geleceğimizin teminatı gençlerin ve çocukların sosyal, zihinsel ve bedensel anlamda gelişmelerine katkı sağlamak, enerjilerini doğru yönde kanalize ederek onları başarıya taşımak amacıyla bir çok etkinliğe imza atıyor. Tüm yıl boyunca verilen sportif eğitimlerde gençlere ve çocuklara spor bilincinin, spor ahlakının, spor kültürünün, dostluğun ve saygının aşılanması amaçlanıyor. Bu kapsamda Eyüp Belediyesi olarak, eğitim öğretim sezonu boyunca bilgi evleri, gençlik merkezleri ve Kış Spor Okulları ile devam eden faaliyetler yaz sezonunun başlamasıyla daha da eğlenceli hale geliyor.

KAYITLAR BAŞLADI

3 Temmuz – 26 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Yaz Spor Okulları için kayıtlar başladı. Eyüplü gençler Bilgi Evleri ve Eyüp Belediyesi Spor Merkezleri'ne giderek kayıtlarını yaptırabiliyor. Yaz Spor Okulları'nda 7-14 yaş arasındaki çocuklar için futbol, basketbol, voleybol, tenis, uzakdoğu sporları, mini golf, yüzme, hentbol ve masa tenisi gibi 10 farklı alanda kurslar verilecek. 12 – 20 yaş arası ise okçuluk, su sporları ve atletizm eğitimleri verilecek. Eğitimler, tamamı akademi mezunu ve profesyonel eğitmenler eşliğinde haftanın altı günü her branşta olacak.

Kayıtların başlamasıyla şu ana kadar 600 genç Yaz Spor Okulları'na kayıt yaptırdı. Bu sene eğitimlerde 4 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Bu arada 12 Haziran'da Bilgi Evleri Yaz Okulları sezonunu açıyor. Buralarda da değerler eğitimi, atölye çalışmaları gibi faaliyetlerin yanısıra kültürel geziler düzenlenecek.

SPOR EĞİTİMLERİNİN VERİLECEĞİ MERKEZLER

Bu yıl Yaz Spor Okulları'nda, diğer yıllarda olduğu gibi yine dört farklı noktada eğitim verilecek. Bu merkezler ise şöyle;

Alibeyköy Spor Kompleksi,

Göktürk-Kemerburgaz Bölgesi (Şehit Er Sinan Şen Likokulu)

Yeşilpınar Bölgesi (Cumhuriyet Ortaokulu)

Eyüp Merkez (Eyüp Anadolu Lisesi)

 

Bu haber 2803 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum