Anneler Doyasıya Eğlendi
Reklam

Anneler Doyasıya Eğlendi

Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen “Anneler Günü” programı, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Anneler Doyasıya Eğlendi

Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen “Anneler Günü” programı, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Anneler Doyasıya Eğlendi
11 Mayıs 2017 - 00:01
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Arnavutköy Belediyesi Anneler Günü için piknik organizasyonu düzenledi. Etkinliğe katılan yüzlerce anne ve çocukları doyasıya eğlenerek unutulmaz bir gün yaşadı.İmrahor mesire alanında düzenlenen etkinlikte birbirinden farklı yarışmalar yapıldı. Yumurta taşıma, halat çekme, sandalye kapmaca, su içinde elma yeme, yoğurt içinde altın arama ve çuval yarışmasında kıyasıya rekabet eden anneler, ortaya renkli görüntüler çıkardı.

 

Anneler Yarışmalarla Çocukluklarına Döndü

 

Etkinliğin ilk oyunu olan halat çekme yarışmasında gruplara ayrılan anneler, kendilerinden emin bir şekilde halatlara asıldı. Kadınlar, kazanma hırsıyla küçük kazalar atlatsa da, yarışı kazanmanın verdiği mutlulukla tüm aksilikleri kısa sürede unutup eğlenmeye devam ettiler.

Anneler Günü piknik organizasyonunda çuval yarışmasına katılıp rakiplerine fark atarak 1’inci olan Selvi Duvan, düzenlenen etkinlikten büyük keyif aldığını belirterek, “Çok mutluyum, çok eğlendim. Tahmin etmiyordum kazanacağımı ama dengem iyiydi, bir gazla gittim” şeklinde konuştu.

Tahta kaşık üzerinde yumurta taşıma yarışmasında 1’inciliği göğüsleyen iki çocuk annesi Gülsün Şahin, ilk defa yarışmasına rağmen kendine güvendiği için kazandığını dile getirdi.

Ortaya renkli görüntüler çıkaran su içinde elma yeme ve yoğurt içinden altın bulma yarışması anneleri biraz zorlasa da yarışmaktan büyük keyif aldıkları yüzlerinden okundu.

Sandalye kapma yarışmasında göbek atarak sandalyeleri kapmaya çalışan kadınlar hem dans etti hem eğlendi. Yarışmanın galibi Derya Duran ise, “Çocukluğumdan kalan bir heves vardı. Kazandım. Hala çok heyecanlıyım” dedi.

Hem El Emeği Yemekler, Hem Belediyenin İkramları

Etkinliğe hem kadınlar evlerinden yemek yapıp getirdi, hem de belediyenin ikram ettiği yiyecekleri yedi.

Piknik için hazırlık yaptığını kaydeden beş çocuk annesi Hediye Kuç, “Yemek yaptık, poğaça, börek, salata ile karnımızı doyurduk. Çay içerek oturduk, sohbet ettik. Gelinlerim dans ettiler ben de onları izledim, alkışladım” ifadelerini kullandı.

“Kurslar Anneler İçin Muhteşem Bir Terapi”

Belediyenin açmış olduğu kurslara kendini geliştirdiğini belirten 2 çocuk annesi Muazzez Bostancı, şunları söyledi:“Belediyenin açtığı Kadın Kültür Evi’nde pasta, yemek, makyaj, kuaförlük gibi kurslara katıldım. Severek gittim, çok memnun kaldım. Bu kurslar anneler için muhteşem bir terapi. Herkes bu kurslara gitmeli, faydalanmalı. Belediyede sadece kurslar yok, aynı zamanda çok güzel etkinlikler de yapılıyor. Anneler Günü için yapılan bu etkinliğe geldik. Çok mutluyum.”

Etkinlikte düzenlenen anne temalı pasta yarışmasında, belediye kültür merkezinin kursiyerleri, birbirinden lezzetli pastalarını jürilerin beğenisine sundu.

Başkan Baltacı: “ Tüm Annelerin, Anneler Gününü Kutlarım”

Etkinliğe annesi ve eşiyle birlikte katılan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, tüm kadınların anneler gününü kutladı. Yarışmalarda galip gelen kadınlara ödüllerini veren Baltacı, tüm kadınlara karanfil ve şal da hediye etti.

Etkinliğin Eğlenceli Yüzü Çocuklar

Anneleri bir araya getirerek eğlenceli bir etkinliğe imza atan Arnavutköy Belediyesi çocukları da unutmadı. Kendilerine ayrılan oyun alanlarında eğlenen çocuklar, patlamış mısır ve pamuk şeker yiyerek keyifli anlar yaşadı.

 

Bu haber 1628 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum