Bugun...


UMRE ÖDÜLÜ KAZANAN ÖĞRENCİLER KUTSAL TOPRAKLARDA
İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Şubesi’nin düzenlediği yarışmada dereceye girerek Umre ödülü kazanan öğrenciler, kutsal topraklara doğru yola çıktılar.

facebook-paylas
Tarih: 02-02-2016 01:33
UMRE ÖDÜLÜ KAZANAN ÖĞRENCİLER KUTSAL TOPRAKLARDA
+ -

İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Şubesi’nin düzenlediği yarışmada dereceye girerek Umre ödülü kazanan öğrenciler, kutsal topraklara doğru yola çıktılar. İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Şubesi önünde düzenlenen programda tekbirler eşliğinde Umre’ye uğurlanan öğrencileri kutsal topraklara Arnavutköy Müftüsü Bahri Şamat, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran ve çok sayıda vatandaş uğurladı. Bu yılki programa Dursun Ali Erzicanlı,  Ömer Döngeloğlu, Sedat Uçan, Şevki Yılmaz ve İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Başkanı Mesut Yavuz da eşlik edip, öğrencilere ve velilerine çok duygulu anlar yaşattılar.

İlim Yayma Cemiyeti Arnavutköy Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 4.cüsünü düzenlediği Umre Ödüllü bilgi yarışmasında dereceye giren 13 lisenin birincileri kutsal topraklara dualar eşliğinde uğurlandı.

Arnavutköy ilçesindeki liselerde yapılan "Temel Dini Bilgiler" konulu kitap okuma yarışmasında her lisenin birincisi umre ziyareti ile ödüllendirildi. 13 lisede dereceye girerek birinci olan öğrenciler ve aileleri umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara uğurlandılar.

4 yıl önce başlatılan organizasyonda ilk yıl 52, ikinci yıl 76 kişiyle Umre programı düzenleyen İlim Yayma Cemiyeti’nin geçtiğimiz yıl ki organizasyonunda 49 kişi yer almıştı. 2016’da ise 53 kişi ile organizasyon gerçekleşti. 
Bu haber 2393 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI