Bugun...


İHH’DAN İŞADAMLARINA ÇAĞRI; “BİR YETİMİ DE SEN GİYDİR”
İHH Arnavutköy Temsilciliği Basın mensupları ile bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda, işadamlarına, STK’lara, vatandaşlara ve siyasi parti temsilcilerine çağrıda bulunarak “Arnavutköy’den Halep’e Yol Açın” adıyla başlattıkları kampanya ye destek vermeye davet etti.

facebook-paylas
Tarih: 02-12-2016 23:56
İHH’DAN İŞADAMLARINA ÇAĞRI; “BİR YETİMİ DE SEN GİYDİR”
+ -

İHH Arnavutköy Temsilciliği Basın mensupları ile bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda, işadamlarına, STK’lara, vatandaşlara ve siyasi parti temsilcilerine çağrıda bulunarak “Arnavutköy’den Halep’e Yol Açın” adıyla başlattıkları kampanya ye destek vermeye davet etti.

 

BİR YETİMİ’DE SEN GİYDİR

İHH Arnavutköy temsilciliği Bölgede yayın yapan gazete yöneticileri ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. İHH Arnavutköy Temsilciliği Yönetim Kurulu üyelerinin tanıtımının da yapıldığı toplantıda, İHH’nın kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgiler de verildi. İHH Arnavutköy eski Temsilcisi Ali Yelgün ve yeni Temsilci Özkan Kaya, İHH’nın kuruluş amacı ve çalışmaları ile ile ilgili bilgiler verdiği toplantıda, geçtiğimiz günlerde Arnavutköy’de başlattıkları “Arnavutköy’den Halep’e Yol Açın” Temalı yardım kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ali Yelgün Arnavutköy’de İHH olarak yardımda bulundukları yetim sayısının 300’ü geçtiğini belirterek, İşadamı, STK Temsilcisi, vatandaşlara ve siyasi parti temsilcilerine çağrıda bulunarak; gerek ülkemiz içerisinde gerek se ülkemiz dışında meydana gelen savaşlarda yetim kalan çocukların giyecek, gıda, eğitim ve barınma gibi ihtiyaçlarının karşılanması için yardımda bulunmaları için yardım kampanyasına destek vermeye davet etti.  

İHH Arnavutköy Temsilciliği’nin dünyanın her köşesindeki 300’ü gecik yetime baktığını belirten Yelgün, Arnavutköy Temsilciliği olarak beklenenin üzerinde başarıyı yakaladıklarını belirterek, daha fazla yardıma muhtaç yetime ulaşmayı ve onların yaralarını sarmayı hedeflediklerini belirtti. Yelgün, “İHH Arnavutköy Temsilciliğinin iki yıl önce kurulduğunu belirterek, yapılan yardımların yetersiz olduğundan dert yandı. İşadamı, STK Temsilcilerinin yanı sıra parti ilçe temsilcilerine de çağrıda bulunan Ali Yelgün, üyelerinin arasında her parti mensubunun bulunduğunu belirterek, Allaha inanmayan insanların dahi yardım çağrılarına katkı sunduklarını belirtti.

MEDYANIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

İHH Arnavutköy Eski Temsilcisi Ali Yelgün’ün ardından göreve yeni başlayan İHH Arnavutköy Temsilcisi Özkan Kaya’da yaptığı açıklamalarla Arnavutköy’de bu güne kadar yaptıkları başarılı çalışmaları için eski Temsilci Ali Yelgün’e teşekkür etti. Özkan, Arnavutköy’de İHH olarak güzel işlere imza attıklarını kaydederek, geçtiğimiz aylarda Arnavutköy’den Suriye’ye çok miktarda yardım malzemesini ulaştırdıklarını söyledi. Özkan Kaya İHH gibi yardım kuruluşlarının yardıma muhtaç insanlara ulaşmak ve onların dertlerine bir parça da olsa derman olabilmek için Basın kuruluşlarının önemine değindi. Önümüzdeki dönem yapılacak olan çalışmalar için Basın’ın kendilerine yardımcı olması gerektiğini savunan Kaya, İHH’nın Arnavutköy’de kurulmasının ardından yaklaşık iki yıl geçmesine rağmen çok başarılı çalışmalar yaptığını ve yapmaya devam edeceğine vurgu yaptı.

 MAVİ MARMARA OLAYI VE İHH

Gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını da yanıtlayan İHH Arnavutköy Temsilcisi Özkan Kaya, Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen ve dünyada çok ses getiren Mavi Marmara olayına da değindi. Kaya, Mavi Marmara olayının yaşanmasından bir süre sonra İHH ile Hükümet arasında yaşanan sıkıntının tarafların birbirlerini yanlış anlamaktan kaynaklandığını belirtti. Özkan Kaya 15 Temmuz sürecine’de değindiği konuşmasında, “ülkesine ve islam’a hizmet ediyormuş gibi görünen kuruluş ve cemaatlere de dikkat çekti. Bu tür yapılanmaların ve kuruluşların islama ve Müslümanlara Müslüman olmayanlardan daha fazla zarar verdiğini belirten Kaya,  İHH’nın bir yardım kuruluşu olduğunu, İHH’nın hiç bir siyasi parti ile organik bağlarının bulunmadığının altını çizdi.
Bu haber 973 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI