KUBBE DAĞI SOFRASI’NDA DOYUMSUZ LEZZETLER

Arnavutköy kebap çeşitleri ve yaprak dönere dair şimdiye kadar bildiğiniz tüm tatları unutturacak bir mekana kavuştu. Fatih Caddesi’nde açılışı yapılan Kubbe Dağı Sofrası’nda Yaprak Döner ve Kubbe Kebabı’nda oldukça iddialı.

KUBBE DAĞI SOFRASI’NDA DOYUMSUZ LEZZETLER

Arnavutköy kebap çeşitleri ve yaprak dönere dair şimdiye kadar bildiğiniz tüm tatları unutturacak bir mekana kavuştu. Fatih Caddesi’nde açılışı yapılan Kubbe Dağı Sofrası’nda Yaprak Döner ve Kubbe Kebabı’nda oldukça iddialı.

KUBBE DAĞI SOFRASI’NDA DOYUMSUZ LEZZETLER
13 Ekim 2017 - 00:05

Arnavutköy kebap çeşitleri ve yaprak dönere dair şimdiye kadar bildiğiniz tüm tatları unutturacak bir mekana kavuştu. Fatih Caddesi’nde açılışı yapılan Kubbe Dağı Sofrası’nda Yaprak Döner ve Kubbe Kebabı’nda oldukça iddialı. Arnavutköylülerin yakından tanıdığı İslambey Mahalle Muhtarı Şahimerdan Fidaner ve 20 yıllık restaurant geçmişiyle bilinen Mehmet Doğan’ın ortaklığıyla hizmete giren Kubbe Dağı Sofrası’nın açılışını Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı gerçekleştirdi.

Açılışa yoğun ilgi

Açılış kurdelesini Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı’nın kestiği işletmenin açılışına ayrıca Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Av. Ercan Üner, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Ferit Fidan, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran, Karabük Ovacık eski Belediye Başkanı Mustafa Dursun, çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi, muhtarlar ve esnaflar katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma gerçekleştiren Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, her yeni açılan işletmenin Arnavutköy’e kalite kattığını söyleyerek, “Kendilerini yakından tanıdığımız muhtarlık ve esnaflık vazifelerini başarıyla yürüten iki kardeşimizin açtıkları bu işletmenin bereketli kazançlar getirmesini temenni ediyorum. Arnavutköyümüz adına da oldukça sevindirici gelişmeler olarak kabul ediyorum” dedi.

Açılış sonrası misafirlerini Kubbe Dağı Sofrası’nın eşsiz lezzetleri ile ağırlayan işletme sahipleri Şahimerdan Fidaner ve Mehmet Doğan, işletmedeki lezzetler ve hizmetlerle alakalı gazetemize konuştular.

Kağıt Kebabı’nı denemediniz mi?

Kendisi de Malatyalı olan Şahimerdan Fidaner, “İşletmemizin adı memleketimiz Malatya Pötürge’de 1930 rakımlı Kubbe Dağı’ndan gelmektedir. Memleketimizden esinlendiğimiz bu isme özel de Kubbe Kebabı ile farklı bir lezzet arayışına girdik. Özellikle yaprak döner ve kubbe kebabına açıldığı günden itibaren gösterilen ilgi de pek de haksız olmadığımızı gösterdi” dedi.

Kubbe Dağı Sofrası’nda özellikle Cuma günlerine özel Kağıt Kebabı yaptıklarına dikkat çeken Fidaner, “Kağıt Kebabı lezzetini tadan bir daha tatmak istiyor. Sadece Cuma günleri hazırladığımız Kağıt Kebabı ile de Arnavutköy’de oldukça iddialı olduğumuzu gösterdik” dedi.

Kebaba dair bildiğiniz her şeyi unutun diyen Mehmet Doğan ise, pide, lahmacun ve Sultani Tatlısı ile de Arnavutköy’de bir ilk gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Ev ve İş yerlerine paket servisi için

SİPARİŞ HATTI: 0 212 597 44 50 – 0 538 410 30 44

Adres: İslambey Mahallesi Fatih Caddesi No: 56 / A Arnavutköy / İstanbul (Yapı Kredi Bankası Karşısı)

Bu haber 1631 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum