50 Çift Boğaz’a Karşı “Evet” Dedi

Arnavutköy Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Toplu Nikah Şöleni, İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirildi.

50 Çift Boğaz’a Karşı “Evet” Dedi

Arnavutköy Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Toplu Nikah Şöleni, İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirildi.

50 Çift Boğaz’a Karşı “Evet” Dedi
12 Eylül 2015 - 23:29

Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlen nikah şöleninde 50 çift, dünya evine girmek için İstanbul Boğazı’nda “evet” dedi.

İstanbul Boğazı’nda teknede düzenlenen nikah şölenine; Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Hava Savunama Albay Mehmet Yorgancı, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Boğazda Nikah

Toplu nikâh için başvuran 50 çiftin tüm masrafları Arnavutköy Belediyesi tarafından karşılandı. Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde gelin başları yapılan gelinler, damatların gelmesi ile araçlara bindiler. Konvoy eşliğinde Sarıyer Sahile gelen çiftler, nikahları kıyılması için tekneye geçtiler. Gelin arabası gibi süslenen tekne, yapımı devam eden 3. Köprüye doğru hareket etti.

50 Çift “Evet” Dedi

Arnavutköy Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen nikah şöleni, 50 çiftin evet demesiyle İstanbul Boğazında kıyıldı. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından nikâhları kıyılan  çiftlerin mutlulukları, gözlerinde okundu. Arnavutköy Belediyesi tarafından tüm masrafları karşılanan 50 çifte, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından altın takıldı. Arnavutköy Belediyesi tarafından ise çiftlere beyaz eşya hediye edildi. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan nikah töreninde bir konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı "Belediye olarak yeni evlenecek kardeşlerimize destek olmak ve böyle mutlu günlerinde yanlarında bulunmak bizlere de mutluluk ve sevinç vermektedir. Halkımızın birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu ortamda çiftlerimizin hep birlikte nikah kıyıp mutluluklarını paylaşması geleceğe umut aşılamaktadır. Çiftlerimize ve yakınlarına bu mutlu günlerini bizimle paylaştıkları için teşekkür ediyor, her çiftimizin evliliklerinin hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyoruz" dedi.

 Nikah merasimiyle birlikte düğün pastasını kesen çiftler, bu mutlu anı ölümsüzleştirdiler. Nikah merasimleri 3. Köprü altında gerçekleştirilen  çiftler, daha sonra davetliler ile birlikte kendilerine tahsis edilen masalara geçtiler. Belediye tarafından ikram edilen yemekten sonra, çiftler gece geç saatlere kadar  doyasıya eğlendiler. Çiftler, çok mutlu olduklarını belirterek, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’ya ve etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Bu haber 1946 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum