Otoyol'daki hafriyat kaldırıldı

HaberAktivite Gazetesi’nde defalarca yayınlanan ve adeta Arnavutköylülerin yüzünü kızartan hafriyat rezilliği nihayet son buldu.

Otoyol'daki hafriyat kaldırıldı

HaberAktivite Gazetesi’nde defalarca yayınlanan ve adeta Arnavutköylülerin yüzünü kızartan hafriyat rezilliği nihayet son buldu.

Otoyol'daki hafriyat kaldırıldı
28 Ağustos 2015 - 00:45

HaberAktivite Gazetesi’nde defalarca yayınlanan ve adeta Arnavutköylülerin yüzünü kızartan hafriyat rezilliği nihayet son buldu. Yassıören-Tayakadın arasındaki otoyolun bir şerifinin kaçak ve usulsüz hafriyat dökümü sebebiyle tamamen kapanması ile olası bir faciaya davetiye çıkartılmış, gazeteniz HaberAktivite ise bu rezilliği kamuoyu oluşumu adına defalarca gündemine taşımıştı.

Kontrolü İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yola dökülen kaçak hafriyatlar aradan geçen 3 ayın sonunda geçtiğimiz günlerde yetkili birimlerce temizlendi. Yassıören-Tayakadın arasındaki otoyolu kullanan araç sürücüleri olası bir faciadan geç de olsa kurtulmuş oldu.

Otoyol hafriyatla kapatılmıştı

3. havalimanına taşınan hafriyatların güzergah noktası olan Yassıören-Tayakadın arasındaki otoyol yaklaşık 3 ay önce kaçak dökülen hafriyatlar nedeniyle neredeyse kapanma noktasına gelmişti. Emniyet şeridinin yüzlerce kamyon kaçak hafriyatla kapatıldığı otoyol ile ilgili güzergahı kullanan araç sürücüleri ile Yassıören, Dursunköy ve Boyalık Köyü sakinleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere yetkili tüm birimlere şikayet dilekçeleri yazılarak sorunlarına çare bulunulması istenmişti.

HaberAktivite Gazetesi’nde yayınlanan hafriyat rezilliği başlıklı haberlerin ardından konu kamuoyundan ciddi bir tepkiyle karşılaşmıştı. Aradan geçen 3 ayın ardından geçtiğimiz günlerde harekete geçen yetkili birimler otoyolun kapanan şeridini temizleyerek hafriyat rezaletine son vermiş oldu.

Bu haber 1575 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum