Bugun...
Arnavutköyde dev projeler


İlkay KAYMAK Emlak Köşesi
ilkay.kaymak@hotmail.com
 
 
facebook-paylas
Tarih: 08-03-2015 01:11

Bu sayımızda uluslar arası önem taşıyan bir proje olarak kanal istanbuldan bahsedelim.

Ülkemizin dünyaya açılan yeni vizyonu ve ticari stratejisi olarak büyük bir önem taşıyan ve gayretle üzerinde 2011 yılından bu yana çalışmaları devam ettirilen kanal istanbul ve yeni şehir projeleri ülkemize kazandırılması için çevre şehircilik bakanlığı mekansal planlama dairesi ve istanbul büyük şehir belediyesince hızla hayat bulması için çalışmalar sürdürülürken bir yandan da bölgede emlak hareketliliği gözlemleniyor.

Bölgede emlak fiyatları  bir kaç yıl öncesine kadar işlem gören rakamlara bire üç, bire 5 değerinde kıymet görerek piyasasını koruyarak ve yatırımcının yüzünü güldürerek yükselişe devam etmektedir.
Çevre Şehircilik Bakanlığının Arnavutköyü kapsayan havaalanı, kanal istanbul ve kurulması planlanan 500 bin nüfuslu yeni şehir projesiyle bölgedeki hareketlilik sürdürülürken gerek bölge halkını gerek emlak sektörünü ve bu bölgeye yatırım yapma heyecanını yaratarak dünyayı yakından ilgilendiren dev projelerde bir, bir hayat bularak istanbulun parlayan yıldızı ve yükselişini sürdüren bir ilçesi olarak arnavutköyü uzun bir müddet yerli ve yabancı bir çok yatırımcının dikkatini çekerek bölgedeki sıcak gelişmelerin merkezi olmaktadır.
projeler hakkında bir çok asılsız haber ve spekülasyon yapılarak kaos yaratmak istensede büyük bir kararlılıkla hayata geçirilmektedir.
Yıllar sonra tüm halkımızın faydasına ve ülke ekonomisine büyük katkıda bulunucak projeler gelecek nesillere güven, büyük bir milli değer ve yaşam kalitesi katacağına inanıyorum.

Öncelikle Kanal İstanbul ve yeni şehir projesi yapılınca ulaşım dahil meydana gelecek faydaları sıralarsak

Tanıtım:
Kanal İstanbul’un konuşulmasıyla ülkemizin ticari ve uluslar arası stratejisi tüm dünyada tanınan ve yatırım yapılan bölge haline gelecek.

Ulaşım faydası:
Boğaza alternatif yoldan geçecek gemilerin rotası hızlanacak, bu sayede ülke olarak büyük bir gelir elde edeceğiz. Yaklaşık 1 milyar dolar. (Bugünkü rakamlarla)

Deprem riskini kaldırma:
şehir içindeki depreme dayanıksız zemindeki binaların (dere yatakları v.s.) ve statiği yetersiz zayıf binaların tahliyesi.

yoğunluğu azaltma:
şehirdeki keşmekeş olmuş alanların yeni kurulacak Kanal İstanbul’a taşınması, şehrin sosyal donatı alanlarının çoğaltılması.

Özgüven:
Bu ölçekte bir projeyi konuşmamız ve neticelendirme azmi göstermemiz ülke vatandaşlarımıza bir gurur aşılayacak ve özgüven sağlayacaktır.

bölgemizde gelişmeleri ve sıcak haberleri almak için haber aktivite gazetemizi takip ediniz. yeni sayıda buluşmak dileğiyle.Bu yazı 736 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?


YUKARI