Reklam
Bugun...


Yaman: Yok sayıldık, bu kabul edilemez !
MHP Arnavutköy ve İBB Meclis üyesi Av. Muharrem Yaman Başkan Baltacı ile kişisel hiçbir sorununun bulunmadığını belirterek, Başkan Baltacı’yı “Terbiyesiz” ve “Kibirli” hareket etmekle suçladı.

facebook-paylas
Tarih: 26-10-2017 01:38
Yaman: Yok sayıldık, bu kabul edilemez !
+ -

MHP Arnavutköy ve İBB Meclis üyesi Av. Muharrem Yaman Başkan Baltacı ile kişisel hiçbir sorununun bulunmadığını belirterek, Başkan Baltacı’yı “Terbiyesiz” ve “Kibirli” hareket etmekle suçladı.

KİŞİSEL BİR SORUNUM YOK

Ekim ayı son meclis Toplantısı sırasında Arnavutköy Belediye Başkanı A.Haşim Baltacı tarafından kendisini aşağılayıcı ve koltukları gereksiz yere işgal ettikleri gerekçesi ile suçlanarak, meclis salonunu terk eden MHP Meclis Üyesi Av. Muharrem Yaman, başkan Baltacı ile kişisel hiçbir sorununun olmadığını dile getirdi. 2018 yılı bütçe görüşmeleri öncesinde kendisine söz hakkı vermeyerek azarlayan ve konuşmasını engelleyen Başkan Baltacı’yı “Terbiyesiz” ve “Kibirli” davranmakla suçlayan Yaman; “Meclis salonunda partimin yok sayıldığı izlenimini edindim” Başkan Baltacı “Ben her şeyi biliyorum, ben asla hata yapmam bana siz bu tarz soruları nasıl sorarsınız, bu tarz eleştirileri nasıl yaparsınız tarzında davranışlar sergiliyor. Halk size oy vererek iktidar yaptı, bize oy vererek te muhalefet yaptı. Bu demek değil ki, bana oy veren halk seni denetlemeyecek. Halk madem bana Meclis üyeliği görevini verdi ve o koltuklara oturttu bende soru sorarak ve yaptığınız icraatları denetleyerek, açıklama yaparak, eleştiri yaparak görevimi yapacağım. Başkan Baltacı’nın Meclis salonundaki bana ve arkadaşlarıma karşı olan tavrı “Terbiyesizce” idi. Tutum ve davranışları hiç hoş değildi. Meclisi boş yere işgal ediyorsunuz, boş konuşuyorsunuz, usul erkan bilmiyorsunuz demek hiç hoş değildi. Ben bir Avukatım, usul de bilirim erkan da bilirim sayın Başkan” dedi.

ÇANAKKALE’DEKİ OLAY NE İSE ARNAVUTKÖY’DEKİ DE O

Arnavutköy Belediye Meclisi’nde yaşananların Çanakkale Belediye Meclisi’nde yaşananlarla aynı olduğunu söyleyen Yaman, “Meclisten çıkmam gerekiyordu, çünkü seni yok sayan bir kibir var, seni yok sayan bir Başkan var karşınızda. Meclis salonunda benim mikrofonumu kapatmasındaki amaç, senin konuşmanda rahatsız oluyorum, senin meclis salonunda bulunmandan rahatsız oluyorum, konuşmanı istemiyorum ve sesini kısıyorum” demektir. Benim yapmam gereken orada ya fiili tarzda bir hareket etmekti veya salonu terk etmemdi. Arnavutköy Belediye Meclis salonunda yaşananlar bir çeşit Çanakkale Belediye meclisinde yaşananların bir benzeridir. Bu tür bir hareket kendilerine yapıldığı zaman bize bu şekilde yapıldı diye hemen “mağdur” edebiyatı yapıyorsunuz. Ama aynı hareketi siz kendiniz zaten yapıyorsunuz. Ben Muharrem Yaman veya arkadaşlarım, ülkemizi ilgilendiren “Ulusal” sorunlarda senin yanındayız. Aynı şeyleri düşünüyor, aynı şeyleri dile getiriyoruz. Ama bu şu demek değildir, ben sana soru sormayacağım, seni eleştirmeyeceğim anlamına gelmez. Ben seni elbette ki eleştireceğim, Ben seni eleştirdiğim ve 250 bin nüfuslu Arnavutköy halkının haklarını sorguladığım zaman görevimi yapmış oluyorum. Eleştirmek ve soru sormak benim hakkım cevap vermek te senin görevin sayın Başkan” dedi.

KONUŞTURULMAK İSTENMEDİM

Yaman; “Meclis toplantısında üç tane önerge vermişiz, Başkan bu önergeleri vermemizden rahatsız oldu. Soru önergelerin temelinde zaten bir suçlama vardır. Arka planında bir şeylerin doğru olup olmadığını sorgulama vardır. Ben bu önergeyi sana veriyorsam sen bana bu önergede sorulanların doğruluğunu açıklamak zorundasın. Sayın başkan sorduğumuz sorulardan ve verdiğimiz önergelerden rahatsız olmuş ki, bizi o koltukları boşuna işgal ettiğimiz konusunda suçladı, bizi yok saymak istedi, bizi meclis salonunda konuşturmak istemedi” dedi.
Bu haber 724 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI