Bugun...


SAADET ARNAVUTKÖY’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
Saadet Partisi Arnavutköy 6. Olağan kongresi AKM’ (Arnavutköy Kültür Merkezi)’inde yapıldı. İki yıldır saadet Partisi Arnavutköy İlçe Başkanlığı görevini yürüten Hayri Karabıyık’ın İl yönetim Kurulu üyeliğine getirilmesi ile boşalan İlçe Başkanlığı koltuğuna yönetici Münür Dinler seçildi.

facebook-paylas
Tarih: 25-12-2017 21:58
SAADET ARNAVUTKÖY’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
+ -

Saadet Partisi Arnavutköy 6. Olağan kongresi AKM’ (Arnavutköy Kültür Merkezi)’inde yapıldı. İki yıldır saadet Partisi Arnavutköy İlçe Başkanlığı görevini yürüten Hayri Karabıyık’ın İl yönetim Kurulu üyeliğine getirilmesi ile boşalan İlçe Başkanlığı koltuğuna yönetici Münür Dinler seçildi.

Kongrede tek aday olarak giren Münür Dinler oyların tamamını alarak ilçe başkanı seçildi

ARNAVUTKÖY’DE SIKMADIK EL BIRAKMAYACAĞIZ

Saadet Partisi İl Başkanı ve  Yöneticileri, Siyasi Parti Arnavutköy İlçe Başkanı temsilcileri, STK Başkanları, muhtarlar ve çok sayıda partilinin doldurduğu salonda sinevizyon görüntüsü ile Merhum Başbakan ve Saadet Partisi lideri Prf. Dr. Necmettin Erbakan’ın konuşmalarından kesitler gösterildi.

Programın açılış konuşmasını eski İlçe Başkanı Hayri Karabıyık yaptı. Karabıyık, “ Partimizin her kademesinde görev yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu camiada olmaktan onur ve gurur duyuyorum” dedi.

 Daha sonra Arnavutköy İlçe Başkanı Münür Dinler konuşmasını gerçekleştirdi. Dinler, yaptığı konuşmada , “Arnavutköy’de girmediğimiz sokak, sıkmadığımız el bırakmayacağız. Muhterem hocamız bize şunu öğretti; iman varsa imkan da vardır, daha önceki görevlerimde nasıl özveri ile çalıştım ise Arnavutköy ilçe Başkanlığı görevimde de büyük özveri ile çalışacağım” dedi. Biz az konuşup çok çalışacağız diyen Dinler, Arnavutköy’de nasıl ki 1994 yılında İstanbul’a  Milli görüş bayrağını dalgalandırdık ise Arnavutköy ve İstanbul’un her bölgesinde yine Milli görüş bayrağını dalgalandıracağız” dedi.

HÜKÜMETİ TOPA TUTTU

Daha sonra kürsüye gelerek bir konuşma yapan Saadet partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, yaptığı konuşma ile Kongreye damgasını vuran isim oldu. Ak Parti Hükümeti’nin ülkeyi yönetemediğini dile getirerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım’ı adeta topa tuttu. Konuşmasına geçmiş dönemlerde Arnavutköy’e hizmet eden İlçe Başkanlarına teşekkür ederek başlayan Sevim,  Hükümetin Tarım,  Hayvancılık, Eğitim, Sağlık, Terörle mücadele politikalarını eleştirdiği konuşmasında, Türkiye’nin iyi yönetilemediğini belirterek,  “milyonlarca dönüm kendi topraklarımız dururken Sudandan tarım yapmak için toprak kiralandığını, Ülkemizdeki hayvancılığı desteklemek yerine Sırbistan’dan et Bulgaristan’dan saman ithal edildiğini dile getirdi. Ülkemizi yöneten başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ülkemizi büyük bir sıkıntıdan kurtardığı için kendilerine çok teşekkür ederiz” dedi.

DÜNYADA HUZUR YOK

Dünyada huzurun kalmadığını dile getiren Abdullah Sevim, “Şu anda gerek dünyamız, gerekse ülkemiz insanlık onuruna yakışmayacak gelişmelerle hemhal oluyor, dünyanın hiçbir bölgesinde huzur yok. Ülkemiz ise ne yazık ki iyi yönetilemiyor. Her geçen gün sorunlarımız artıyor. Kutuplaşma, terör, işsizlik, gelir dağılımındaki adaletsizlik, her geçen gün biraz daha insanımızın problemlerini içinden çıkılmaz hale getiriyor. Ülkemiz tarım ve Hayvancılık ülkesi olmasına rağmen kendi kendimize bu alanlarda da yetemez duruma geldik. Rusya’dan, Ukrayna’dan buğday ithal etmezsek, ekmek üretemez durumdayız. Sırbistan’dan et gelmeseydi sanırım etsiz kalacaktık. Sudandan toprak kiraladık, neden? Tarım yapacağız. Çünkü Türkiye zaten Japonya gibi adalar ülkesi, toprağı yok. Tarım yapmak için Sudan’dan toprak kiralamak zorunda kalmışız. Bundan dolayı bu ülkeyi yöneten başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Tarım Bakanımıza teşekkür ediyorum. Bizi büyük bir dertten kurtarmış oldular. Bundan sonra buğday ihtiyacımızı Sudan’dan, hayvancılık için de Avrupa ülkelerinden mera kiralayıp ülkemizi et ithal etmekten kurtaracağız. Ne kadar gerip bir ülkeyiz değil mi? Fransa bu bakandan önceki Tarım Bakanımız Mehdi Eker Bey’e madalya verdi. Ülkemizi on beş yıldır yönetenler için madalya almak gelenek haline gelmiş durumda. İlk madalyayı dünyanın en etkili Yahudi kuruluşundan Cumhurbaşkanımız aldı. İkinci önemli madalyayı İsrail’in kurulmasında en çok gayret göstermiş, en büyük zulmü yapmış, Filistinli kardeşlerimize kan kusturmuş olan yine İngiltere kökenli bir Yahudi kuruluşundan bizzat Kraliçenin elinden eski Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ödül aldı. Nedense bu Yahudiler bizim Cumhurbaşkanlarımızı çok seviyorlar, Bakanlarımızı da çok seviyorlar. Acaba bizim Cumhurbaşkanlarımızı ve bakanlarımızı neden seviyorlar özellikle Tarım Bakanlarımızı? Ben söyleyeyim; madem bizim bakanlarımıza ve Cumhurbaşkanlarımıza madalya veriyorlar bu madalyaların mutlaka bir karşılığı vardır. Burada bir yanlışlık yapılıyor. Onlara mutlaka bir menfaat, çıkar sağlanıyor. Adamlar bizim kara kaşımıza kara gözümüze madalya vermiyorlar” diyerek eleştirilerini sıraladı.

MİLLİ GÖRÜŞ ANLAYIŞI İLE YÖNETİLMİYOR

Ülkemizin son on beş yıldır Milli Görüş anlayışı ile yönetilmediğini dile getiren Sevim, “Dünyadaki kalkınmış, gelişmiş ülkelere bakın, o ülkeler Milli görüşçü idareciler tarafından yönetilir. 12 Eylül öncesi MSP döneminde 1973-1980 yılları arasında Milli Görüş koalisyon ortaklığı vardı. Cumhuriyet’in kurulduğu günden o güne kadar bu ülkede olmayan şeyler, ne kadar güzellikler varsa o dönemde ortaya çıktı. Mesela o dönemde adı imam hatip okulları olan okullar İmam hatip lisesi oldu. O okullardan mezun olamayanlar İslam Enstitülerine giremiyorlardı. Bu engellerin hepsi, o dönemde Rahmetli hocamız Erbakan tarafından kaldırıldı” dedi. Konuşmasının büyük bölümünü hükümetin uyguladığı yanlış politikalara ayıran Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, Ekonominin iyi olmadığını, işsiszlik oranlarının ve Enflasyon’un her geçen gün tırmanış trendide olduğunu, Tarım, Hayvancılık ve üretimin dibe vurduğunu, Sağlık sisteminin çöktüğünü, Eğitim sisteminin yaz boz tahtasına döndürüldüğünü dile getirdi. Konuşmaların ardından yapılan oylamada Yeni İlçe Başkanı Münür Dinler tek aday olarak girdiği seçimde delegelerin tamamının oyunu alarak, Saadet Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı oldu.
Kaynak: Orhan Şimşek

Bu haber 600 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI