Bugun...


Müdür’ün “çakarlı” makam aracı olay oldu !
Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında başlatılan idari soruşturma kapsamında görevlendirilen müfettişlerin incelemeleri devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 04-12-2017 18:02
Müdür’ün “çakarlı” makam aracı olay oldu !
+ -

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında başlatılan idari soruşturma kapsamında görevlendirilen müfettişlerin incelemeleri devam ediyor. Soruşturma kapsamında Mehmet Dağ’ın makam aracında ‘çakar’ diye tabir edilen cihazın kullanılıp kullanılmadığını tespit etmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen Arnavutköy Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Ekipleri ile hakkında soruşturma başlatılan müdür Mehmet Dağ arasında tutanak krizi yaşandı.

Müfettişlerin Dağ’ın makam aracında çakar olup olmadığını tespit etmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tespit için gönderdiği trafik polisleri ile Dağ arasında tartışma yaşandı. Makam aracında çakar olup olmadığını soran polislere ‘araçta çakar yok’ cevabı verildi. Bunun üzerine Dağ’ın makam aracında inceleme yapan polis ekipleri, araçta çakar olmadığını tespit etti.

 

Çakarları polise veren personel kovuldu

 

Ancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli bir personel, polise verdiği ifadede araçtaki çakarların Mehmet Dağ’ın talimatı ile 10 gün önce araçtan söküldüğünü söyledi. Söktükleri çakarların da muhafaza edildiğini söyleyen personel, daha sonra depodan getirdiği çakarları polise teslim etti.

Trafik ekipleri de yaptıkları incelemelerin ardından tutanak tutarak ilçe milli eğitim müdürlüğünden ayrılmak üzereyken Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, tutanağa itiraz etti. Öte yandan araçtan 10 gün önce çıkarılan çakarları polise teslim eden milli eğitim çalışanının birkaç gün sonra işten atıldığı iddia edildi.

 

Müdürün itirazı işe yaramadı

 

Makam aracında çakar bulunmadığına dair tutanak tutulması gerektiğini savunan Dağ, trafik ekiplerinin tuttuğu tutanaklara uzunca bir süre itiraz etti. Polislerle tartışan Dağ’ın tüm çabalarına rağmen, polisler çakarların kendilerine Milli Eğitim personelince verildiğini ve tutanaklara da 10 gün öncesinde söküldüğü şeklinde not düşüldüğünü söyledi. Soruşturma kapsamında makam aracında 10 gün öncesine kadar yasak olmasına rağmen çakar kullandığı tutanaklarla kayıt altına alınan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ’ın bundan sonra ne yapacağı ise merak konusu.
Bu haber 1147 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI