Reklam
Bugun...


Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ: Bana kumpas kurdular, verilmeyecek hesabım yok !
Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, hakkında başlatılan idari soruşturma ve soruşturma içeriğinde yer alan iddialarla ilgili HaberAktivite’ye konuştu.

facebook-paylas
Tarih: 26-10-2017 00:12
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ: Bana kumpas kurdular, verilmeyecek hesabım yok !
+ -

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ, hakkında başlatılan idari soruşturma ve soruşturma içeriğinde yer alan iddialarla ilgili HaberAktivite Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Taylan Ergün'e konuştu. Verilmeyecek tek bir hesabının olmadığını savunan Milli eğitim Müdürü Mehmet Dağ, “Bu soruşturmadaki amaç beni tamamen yıldırmaya, yıpratmaya yöneliktir. Sanki şaibeli bir durum varmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. 3 yılda Arnavutköy’de yaptığımız başarılı işler birileri tarafından kıskanıldı. Kıskançlık bir süre sonra öfkeye dönüştü. Kiminin ayağına bastık hedef olduk, kiminin isteklerini yerine getirmedik hedef olduk. Bunların neticesinde de çok kirli ve ahlaksızca bir tertiple bana kumpas kuruldu. Tıpkı fetönün vaktiyle birilerine kurduğu kumpas yöntemleri ile hedef alındım” dedi.

Hakkında hazırlanan soruşturmanın kendisini istemeyenlerce düzenlenen bir tertip neticesinde ortaya çıktığını söyleyen Müdür Dağ, oğlunun kendisinin kullandığı hizmet aracı ile Haraççı’da bulunan okuluna bırakılırken görüntülendiğini ve bu görüntüleri de 2 okul müdürünün çektiğini iddia etti. Milli Eğitim’in 3 aracı olduğunu ve bu araçların yakıtlarını da zaman zaman kendi ceplerinden karşıladıklarını söyleyen Dağ şöyle konuştu; “Bizde makam aracı yok, hizmet aracı vardır, burayı düzeltelim önce. Bizim Milli Eğitim olarak 3 tane aracımız var. Bunların hiçbiri için devlet tarafından ayrılmış bir ödenek de yoktur. Bu 3 aracımızın tamamının yakıt masraflarını çoğu kez kendi cebimizden veya yerel bazı kaynaklara resmen yalvararak bulup ödemeye çalışıyoruz. O yüzden burada iddia edilen makam aracının çocuğuma tahsisi asla mümkün değil. Böyle bir şey asla olamaz, olması da mümkün değildir.

Görüntüler ve fotoğraflar var deniliyor. Bu da bir tertiptir. 2 tane okul müdürünün benim aracımı takip ederek kumpas kurarak,  fetö kumpası gibi bir kumpas kurması sonucunda ortaya çıkan bir şeydir. Biz bunu da tespit ettik ve tutanak altına aldık, ilgili okul müdürleri hakkında da art niyetlerinden dolayı, kumpas kurmaktan dolayı gereken işlemleri başlattık. Buradaki amaç beni tamamen yıldırmaya, yıpratmaya ve sanki şaibeli bir durum varmış gibi bir algı oluşturma hareketidir.

“BEYOĞLU’NDA OTURMAMA RAĞMEN ÇOCUKLARIM ARNAVUTKÖY’DE OKUYOR”

Benim 2 tane oğlum, ben Beyoğlu’nda oturmama rağmen Arnavutköy’e hizmet eden bir İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çocuklarımı buradaki okullara verdim. Bir oğlum Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 9.cu sınıfta ve okulun yurdunda kalıyor. Pazartesi günü ben onu 5 dakika mesafedeki okula bir defaya mahsus olmak üzere araçla yolladım. Buradan hareketle kurumun aracını özel işlerinde kullanıyor, çocuklarına tahsis ediyor gibi bir sonuç çıkarmak tamamen dayanaksız, haksız ve art niyetli bir değerlendirmedir” dedi.

“İLÇENİN AKARI YOK, BAĞIŞLAR HİZMET İÇİN ALINDI”

Soruşturma dosyasında yer alan Sürücü Kursları’ndan sertifika başına alınan 5 TL’lik bağışlarla ilgili de konuşan Dağ; “Biz Arnavutköy’e geldiğimizden beri yerel imkanları harekete geçirme saikiyle hareket ettik. Sürücü Kursları, Özel Eğitim Kurumları da bizler için bir potansiyel. Bütün iş ve işlemleri bizler üzerinden yürütülüyor ancak ticari bir alan. Bizim Milli Eğitim olarak burada bir bütçemiz olmadığı için bir ton iş yapıyoruz, okullarımızın irili ufaklı hep maddiyata dayanan ihtiyaçları var. Yani bu ilçenin bir akarı yok. Tüzel kişiliğimiz olan bir derneğimiz var. Bu derneğimize bir katkı yapılması için Sürücü Kurslarımızdan rica ettik, kimseyi de zorlamadık. Kendileri ile de görüşerek gönüllü bağış yapalım dedik. Her bir sertifika için 5 lira gibi cüzi bir bağış almak suretiyle kendimize bir bütçe oluşturarak okullarımızın ihtiyaçlarına katkı sunalım istedik. Bu bağışı yapmayana da sertifikasını düzenleyerek zaten veriyoruz. Belgeyi hak eden herkese bağış yapsın ya da yapmasın hepsine belgeleri verildi. Dernek hesabına bağışların yapılıyor olmasına rağmen bizlerin yıpratılmaya çalışılması bir algının ürünüdür. Bunların hepsi zaten soruşturma sürecinde ayan beyan ortaya çıkacaktır” dedi.

“ÇOK KİRLİ VE AHLAKSIZCA BİR TERTİP”

Kendisi hakkında bir kumpas kurulduğunu iddia eden Dağ, hakkında hazırlatılan soruşturma ile sanki şaibeli bir iş yapıyormuş gibi bir hava estirilmek istendiğini söyledi ve ekledi; “Biz gelişiyor, üretiyor ve Arnavutköy’de milli eğitimin ilerilere gitmesi, başarı birilerini maalesef çıldırtıyor. Ve onlar haksızca eleştiri yapıyorlar. Haksız yapılan eleştiri ise başarıyı kıskanmaktır. Bu kıskançlık ise zamanla öfkeye dönüşür. Kimilerinin ayağına basarsınız hedef olursun, isteklerini yerine getirmezsin hedef olursun, işte son süreçte biz Arnavutköy’de birçok alanda 39 ilçe arasından birinciler çıkarmamız birilerini rahatsız etti. O birileri harekete geçti, bir tertip kurdular ve bizim üzerimize imzasız isimsiz dilekçelerle sanki burada büyük şaibeler varmış gibi bir algı oluşturmaya çalıştılar. Buradaki hedef tamamen benim şahsımdır, yıpratılmak istenmemdir. Bu tertip çok kirli ve ahlaksızca bir tertiptir. Hesabını veremeyeceğim hiçbir tasarrufum da yok. Bu anlamda son derece açığım. Biz kamu görevi yapan insanlarız, her yaptığımız iş denetime ve hesap vermeye açıktır. Her zaman bu hesabı vermeye göğsümü gere gere vermeye hazırım. Bu konuda ben kendimden eminim açıkçası.” 
Bu haber 2169 defa okunmuştur.

YORUMLAR
4 Yorum

Mehmet
01-11-2017 17:23:00
Meyve veren ağaç taşlanırmış. Arnavutköy her alanda özellikle eğitimde ne idi ne oldu. Evet çarpık bir yapılaşma ve dengesiz bir nüfus artışı mevcut ama yine de arnavutköy 10 yıl önceki arnavutköy değil. Şunu biliyoruz ki çalışanlara her zaman çelme takılır. Öğretmen olarak bile arnavutköy e gelmek istemeyen şehir merkezine tayin almak için 9 dereden su taşıyanların olduğu bir ilçede iş yapanları rahat bırakın bari. Arnavutköy de oturan bir veli olarak şahsen ben bile çocuğumu ta bayrampaşa daki bir okula vermişken şimdi çocuklarım Arnavutköy de okuyor.
Said
26-10-2017 18:55:00
Hocam çok çalışmasının bedelini ödüyor. Allah razı olsun kendisinden.
Murat Birol
26-10-2017 09:46:00
Mehmet Dağ Hocamı çocukluğumdan beri tanırım. Mehmet Hoca bu vatan için, millet için, bu ülke çocukları için her türlü fedakarlığı yapan ve yapmaya devam eden eğitim dışındaki zamanınında bu yolda vakfeden ailesine ayıracağı vakti insanların ahlakına, bilinçlenmesine ayıran haftada sadece 1 veya 2 akşam ailesine vakit ayırabilen çok kıymetli bir insan ve eğitimcidir. Bu değerli insana bu kumpası kuranlar bu vebalin altından kalkamayacaklar. Mehmet Hoca gibi insanlara bu milletin çok ama çok ihtiyacı var.
Murat Birol
26-10-2017 09:42:00
Mehmet Dağ Hocamı çocukluğumdan beri tanırım. Mehmet Hoca bu vatan için, millet için, bu ülke çocukları için her türlü fedakarlığı yapan ve yapmaya devam eden eğitim dışındaki zamanınında bu yolda vakfeden ailesine ayıracağı vakti insanların ahlakına, bilinçlenmesine ayıran haftada sadece 1 veya 2 gün ailesine vakit ayırabilen çok kıymetli bir insan ve eğitimcidir. Bu değerli insana bu kumpası kuranlar bu vebalin altından kalkamayacaklar. Mehmet Hoca gibi insanlara bu milletin çok ama çok ihtiyacı var.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI