Bugun...


Gönül Bahçesi yine gönülleri fethetti
Arnavutköy’de bir grup arkadaşın gayretleri ile başlayan yardım seferberliği ikinci yılında Doğu ve Güneydoğu’ya adeta umut oldu. Binlerce öğrencinin giyim ve kırtasiye ihtiyaçlarını hayırseverlerin destekleri ile karşılayan Gönül Bahçesi Gönüllülerinin yardım organizasyonları hem hayırseverlerden hem de ihtiyaç sahibi öğrencilerden tam not aldı.

facebook-paylas
Tarih: 22-10-2017 01:07
Gönül Bahçesi yine gönülleri fethetti
+ -

Arnavutköy’de bir grup arkadaşın gayretleri ile başlayan yardım seferberliği ikinci yılında Doğu ve Güneydoğu’ya adeta umut oldu. Binlerce öğrencinin giyim ve kırtasiye ihtiyaçlarını hayırseverlerin destekleri ile karşılayan Gönül Bahçesi Gönüllülerinin yardım organizasyonları hem hayırseverlerden hem de ihtiyaç sahibi öğrencilerden tam not aldı.

Şırnak, Cizre, Mardin, Derik, Nusaybin, Bitlis, Bingöl ve Van’a yapılan yardım seferberliğinde tam 5 bin öğrencinin, ayakkabıdan montuna, eldiveninden beresine, kaleminden defterine varıncaya dek çok sayıda ihtiyaçları karşılandı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da değişik il ve ilçelerdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım malzemelerini kendi elleri ile ulaştıran Gönül Bahçesi Gönüllüleri Platformu üyeleri, 1 hafta boyunca bölgede yardım malzemesi dağıttı.

BAŞTAN AYAĞA MUTLULUK

Cizre, Şırnak, Nusaybin ve Derik’te ki öğrencilerle buluşan Gönül Bahçesi Gönüllüleri zaman zaman duygusal anlar yaşadılar. Öğrenciler kendilerine hediye edilen yeni ayakkabı, mont ve diğer kıyafetleri aldıkları andaki mutlulukları ise görülmeye değerdi.

Bölgedeki Vali, Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürleri’ni de ziyaret eden Gönül Bahçesi Gönüllüleri Platformu üyeleri, bölge hakkında çeşitli bilgiler aldılar. Geçtiğimiz yıl da özellikle sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı ilçelerde yaşayanlara özel izinlerle ulaştırılan yardım malzemeleri ile çok sayıda öğrenci ve ailelerinin hayır dualarını alan Gönül Bahçesi Gönüllüleri Platformu üyeleri, bu yıl da yaptıkları yardımlarla bölge yöneticilerinden de çeşitli hediyelerle tebrik edildiler.

PIRIL PIRIL 5 BİN MUTLU ÖĞRENCİ

Gönül Bahçesi Gönüllüleri Platformu’nun çalışmaları hakkında bilgi veren Platform Başkanı Fikret Gül, dostluk, kardeşlik ve yardımlaşma ruhuyla bir araya gelmiş birkaç arkadaş ile Gönül Bahçesi Gönüllüleri Platformu’nu kurduklarını söyledi. Doğu ve Güneydoğu’ya yaptıkları ziyaretlerde 1 hafta boyunca çok sayıda okul ve öğrenciye ulaştıklarını söyleyen Fikret Gül; “Bizler Gönül Bahçesi Gönüllüleri Platformu olarak bu yıl 5 bin öğrenci kardeşimizin ayakkabı, mont, çorap, kazak, eldiven, atkı, bere, kırtasiye malzemeleri ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Bölgedeki Vali, Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürleri ile yaptığımız görüşmeler çerçevesinde yardımları ulaştırdığımız tüm öğrenci kardeşlerimizin bedenlerine uygun ve tamamı yeni malzemeleri temin ettik. Çok sayıda hayırsever dostumuzun katkılarıyla hazırladığımız 1 tır dolusu yardım malzemesini ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırmanın gururunu yaşıyoruz. Kardeşlerimizin gözlerindeki mutluluğu görmek inanıyoruz ki dünyadaki birçok hazdan daha değerli bizler için” dedi.

GÖZLERDEKİ MUTLULUĞA ORTAK OLMANIN PAHA BİÇİLMEZ MUTLULUĞU

Son 2 yılda 15 bine yakın öğrenciye ulaşmanın gururunu yaşadıklarını da söyleyen Gül, “Hayırseverler dostlarımızın katkıları ile gülüşlerine ortak olduğumuz öğrencilere ulaşan yardımları bizzat yerinde görmek istedik. Birebir temas ettiğimiz gencecik yüreklerin gülüşleri, gözlerindeki parıltılar bizlere esasen ne kadar muazzam bir görev üstlendiğimizi bir kez daha gösterdi.

GÖNÜL BAHÇESİ GÖNÜLLÜLERİ DERNEKLEŞİYOR

Bu manada bu organizasyonlarımızın daha da büyüyerek artması adına birkaç arkadaşımızın gayretleri ile kurulan Gönül Bahçesi Gönüllüleri Platformu önümüzdeki günlerde dernekleşerek daha güzel işlerin altına imza atacak” dedi.

Önümüzdeki günlerde Erzurum ve Adıyaman’da da belirlenen okullara yine yaklaşık 3 bin kişilik yardım malzemesi göndereceklerini belirten Gül, “Özellikle Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Eğitim Bir-Sen Nusaybin Şube Başkanı Şafak Kavak ve Emniyet Lojistik Büro Amiri Mehmet Türkmen’e yardım malzemelerinin okullara ve öğrencilere ulaşmasında gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

 
Bu haber 599 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI