Bugun...


Engellilerin Arnavutköy’deki Cenneti Çarem 2 Bakım Merkezi Açıldı
Arnavutköy ve Sultangazi de yaptığı eğitim kurumları ve bakım merkezleri gibi yatırımlarla bölgemizin kalkınmasında ve bölge insanımızın istihdamında önemli rol oynayan Süleyman Tuna, Arnavutköy’e bir engelli bakım merkezi daha kazandırdı.

facebook-paylas
Tarih: 29-11-2017 10:02
Engellilerin Arnavutköy’deki Cenneti Çarem 2 Bakım Merkezi  Açıldı
+ -

Arnavutköy ve Sultangazi de yaptığı  eğitim kurumları ve bakım merkezleri gibi yatırımlarla bölgemizin kalkınmasında ve bölge insanımızın istihdamında önemli rol oynayan Süleyman Tuna, Arnavutköy’e bir engelli bakım merkezi daha kazandırdı. 

Yeni açılan merkez resimlerde de görüleceği üzere etrafı tamamen merkez binası ile çevrili olmasıyla ve ortasında engellilerin güven içersinde gezip eğleneceği bir avlunun olmasıyla gelen ve geçen herkesin dikkatini çekmekte ve hayranlık uyandırmakta.

Merkezin tek katlı olması da engellilerin bina içersinde rahat erişilebilirliği ve kurum içi  kontrolün rahatılması açısından da avantaj  sağlamakta. Ortadaki avlu yapısı ve binanın iç kullanım alan özellikleri ile eski Osmanlı medreselerini andıran Çarem 2 bakım merkezi açılalı bir ay olmasına rağmen örnek gösterilen merkezler arasına girmeyi başardı ve bölge insanları açısından bir iş kapısı ve bakıma muhtaç engelliler için de bir umut kapısı oldu.

Kuruluşta ruhsal yönden engelli bireylere 7 gün 24 saat yatılı bakım hizmeti  verilmektedir. Gece ve gündüz sürekli olarak sağlık personellerinin  sağlık hizmetlerini yürüttüğü psikologların  mesleki ve sosyal çalışmalar yaparak terapi hizmeti verdiği Merkezde ayrıca 400 saatlik eğitimin ardından yapılan somayla hasta bakıcı olmaya hak kazanan bakım personelleri ile de nitelikli bakım hizmeti veriliyor.

Adres Yıldırım Beyazıt Caddesi No 206 208 Bolluca Yolu Üzeri Arnavutköy İstanbul www.carem.com.tr
Bu haber 1046 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI