Bugun...


BU İHALE ÇOK CAN YAKACAK
Arnavutköy Belediyesi tarafından son anda iptal edilen Kitap Alım İhalesi'nin ardından sular durulmuyor. İstifa ettirilen Kültür İşleri Müdürü Nedim Taktak HaberAktivite'ye konuştu; "Kusurum var, kabul ediyor ve istifamı veriyorum. Kusurluyum ancak hain değilim, paralelci değilim"

facebook-paylas
Tarih: 19-02-2016 17:04
BU İHALE ÇOK CAN YAKACAK
+ -

İstifasını HaberAktivite’ye değerlendiren Kültür İşleri Müdürü Nedim Taktak; “Yanlış bir anlaşılmanın sonucunda ne yazık ki mağdur edildik. Farklı yayınevlerinden aldığımız kitap listelerinde personelimizin de eksikliği sonucu gözden kaçırdığımız ve asla kütüphanemizde olmasını arzu etmediğimiz bazı kitap isimleri de yer aldı. Tamamen dikkatsizlik sonucu bu ihalemizdeki kitap listesinde tasvip etmediğimiz yazarların kitaplarının yer almasıyla şahsımı paralelci olarak lanse etmeye çalıştılar. Arnavutköy şahidimdir, Allah da şahidimdir ki ben paralelci değilim, Ak Parti ve Arnavutköy Belediyesi için en iyi şekilde yıllarca çalıştık. Görevimizi layıkıyla yapma gayreti içerisinde olduk. Hiçbir cemaate mensup olmadım, fakat görevimden ayrılırken de üzerime böyle bir yafta vurulması beni derinden üzmüştür” dedi.

“İHALE ALAMAYANLAR CEPHE ALDI”

“Göreve geldiğim günden beri Arnavutköy Belediyesi’ne kitap satamayan, deneme satamayan, belediyemizden umduklarını alamayan birtakım arkadaşlar sanki yetki ve karar mercii benmişim gibi bana karşı bir cephe aldılar. Benimle ilgili bu son ihaleden sonra paralelci etiketini vurmaya çalıştılar. Halbuki bizim derdimiz ümmetin derdi, bizim derdimiz milletin derdiydi. Arnavutköy’de görev yaptığım süre içerisinde yeri geldi cefayı çektim, yeri geldi masa sildim, yeri geldi şemsiye açtım, stand kurdum. Her kim ki bana ve ekibime paralelci diyorsa iki cihanda da ellerim yakasında olsun, Allah iftira edenleri hüsrana uğratsın.”

“KUSURUMUZ OLDU AMA HAİNLİĞİMİZ OLMADI”

Yayınevlerinin ortak listelerinden aldıkları kitapları didik didik araştırmadıklarını ve en büyük kusurlarının bu olduğunu itiraf eden Taktak; “Personelimin eksikliği nedeniyle Kitap Alım İhalesi’nde bir kusurumuz, bir ihmalimiz oldu ve ben de bunu kabul ederek tüm sorumluluğu üzerime aldım. Personel eksikliği, engelli personelimizin dikkatsizliği bahane edilmemeliydi ve etmedim de. Sonucuna da katlanarak görevimden istifa ettiğimi Belediye Başkanımıza 12 Şubat tarihinde deklare ettim. Ancak başkanımız biraz beklememi, üzerime paralelci yaftasının yapıştırılmasından dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Kusurumuz oldu fakat Allah’a şükür hainliğimiz olmadı” dedi.

“BAŞKAN BALTACI’YI ZOR DURUMDA BIRAKMAMAK ADINA İSTİFA ETTİM”

İstifa sürecini de anlatan Taktak; “Belediye Başkanımız Ahmet Haşim Baltacı ihale günü, ihaleye 4 saat kala beni çağırarak listedeki kitapların tamamından haberdar olup olmadığımı sordu, ihmalimin olup olmadığını sordu. Ben de gözden kaçmış olduğunu ifade ettim. Başkanımızı zor durumda bırakmamak için ben istifamı verdim” dedi.

KİTAP LİSTESİ TURGUT BARAN’IN ÖNÜNDE 4 AY BEKLEDİ

Arnavutköy Belediyesi tarafından hazırlanan kitap listesinde Gülen Cemaatine yakınlığıyla bilinen yayın evlerine ait çok sayıda kitabın yer aldığı, hatta başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Ak Parti’ye ağır hakaretler içeren kitapların da bulunduğunu fark edemediklerini ifade eden Nedim Taktak, ihaleye çıkılmadan önce Kültür Müdürlüğü’nün bağlı bulunduğu Başkan Yardımcılığı’nda listenin 4 ay beklediğini söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran’a bağlı olan Kültür Müdürlüğü’nün hazırladığı listenin burada da dikkatlice incelenmediği ortaya çıkıyor. Taktak; “Bizler ihale teklif dosyasının ihaleden 4 ay önce sunulduğu ilgili başkan yardımcılığımızca incelenerek hiçbir sorun olmadığı ve ihaleye 2016’da çıkılmasında sakınca görülmediği söylendi. Bizler de dosyanın incelendiğini kabul ederek ihaleye çıkmaya karar verdik” dedi.

HABERAKTİVİTE SORUYOR ?

İptal edilen ihalenin ardından yaşanan gelişmelere kayıtsız kalmayan HaberAktivite Gazetesi sorumlu gazeteciliğin gereği olarak tüm tarafların görüşlerine tarafsız ve objektif bir şekilde yer vermeye çalışıyor.

Yerel basını görmezden gelen, muhatap kabul etmeyen ve hatta sorduğumuz birçok soruyu cevapsız bırakan Arnavutköy Belediyesi yetkililerine Gazetemiz aracılığı ile soruyoruz. Sorduğumuz soruların cevaplandırılmasını bekliyor, bir sonraki sayımızda ise verilecek olan cevapların yine HaberAktivite Gazetesi sütunlarında yer bulacağının altını çiziyoruz.

1.       Belediyeniz Kültür Müdürlüğü bünyesinde son 3 yılda kaç adet ihale gerçekleştirildi?

2.       Son 3 yıl içerisinde gerçekleşen ihaleleri hangi firmalar, ne kadarlık bütçelerle aldı?

3.       Yapılması planlanan ancak son anda iptal edilen Kitap alım ihalesine hangi firmalar katılacaktı?

4.       Kitap alım ihalesi, birinci derecede hangi başkan yardımcısının sorumluluğundadır?

5.       İhalede sorumluluğu olan tüm isimlerin hatası olduğunu kabul ederek istifasını sunan Kültür İşleri Müdürü Nedim Taktak’ın istifası gibi istifa etmelerini bekliyor musunuz ?

6.       İhalede temin edilecek kitap listesinde yer alan hangi kitaplardan dolayı ihaleyi iptal ettiniz ?

7.       Listedeki kitaplar ile ilgili gerek Ak Parti İlçe Başkanlığı başta olmak üzere İl Başkanlığı ve Ak Parti Milletvekillerinin konu ile ilgili tepki ve uyarıları sonucunda mı ihaleyi iptal ettiniz ?

8.       İhale iptal edilmemiş olsaydı ve listede yer alan Cumhurbaşkanı ve mensubu olduğunuz partiye hakaret edilen kitapları kütüphanenizin raflarına taşıyacak mıydınız ?

9.       Böylesine titizlik isteyen bir ihalede dikkatsizliğin faturasının tek bir kişiye çıkartılması doğru mudur ?

10.   Listede yer alan kitapların seçimi hangi yöntemle gerçekleşti ve bunun kontrolü hangi personelinizdeydi ?

 
Bu haber 2764 defa okunmuştur.

YORUMLAR
3 Yorum

ihsan odacı
01-12-2016 16:16:00
Bu adamın dayısı Cemil Tokpınar: Şu cezaevindeki paralelci yazarlardan biri.
Selim
19-02-2016 23:34:00
böyle bir ihalede başkan ve yardımcıları da suçludur. işi sadece kültür müdürüne yıkıp kurtulmak üzerinizdeki şaibeyi kaldırmaz.
ADİL DÜZEN
19-02-2016 17:32:00
SİZİN PARALEL OLUP OLMAMANIZ MESELESİ DEĞİL MEVZU. BULUNDUĞUNUZ MAKAMDA ŞU SIKINTILI SÜREÇTE İHMALKARLIĞINIZ VE İŞGÜZARLIĞINIZDIR SEBEP. SİZE PARALEL YAFTASI VURMAK DA GEREKSİZ. DEDİĞİM GİBİ MESELE OCU BUCU OLMAK DEĞİL. İŞİ YAPABİLMEK VEYA YAPAMAMAK. TEK SORUMLU OLARAK SİZİN İSTİFA ETMENİZ VEYA ETTİRİLMENİZ DE ÇÖZÜM DEĞİL. SORUMLULARIN İSTİFA ETMESİ ÖNEMLİ OLAN.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI