Bugun...


BEDAŞ’ın elektrik kaçağı can aldı
MHP’li Yaman, Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı’ya, “Sayın başkan, BEDAŞ bizden ne istediyse verdik. Ancak Arnavutköy halkı böylesine basiretsiz bir elektrik hizmetini hak etmiyor” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 03-10-2017 00:00
BEDAŞ’ın elektrik kaçağı can aldı
+ -

Arnavutköy Belediye Meclisi Ekim Ayı toplantılarının ilk birleşimi Arnavutköy Belediyesi Yeni Yönetim Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya Milliyetçi Hareket Partisi grup sözcüsü Avukat Muharrem Yaman’ın BEDAŞ’ın kontrolünde olan sokak aydınlatma direklerindeki elektrik kaçağı nedeniyle telef olan bir köpek üzerinden eleştirisi damga vurdu. MHP’li Yaman, Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı’ya, “Sayın başkan, BEDAŞ bizden ne istediyse verdik. Ancak Arnavutköy halkı böylesine basiretsiz bir elektrik hizmetini hak etmiyor” dedi.

SOKAK KÖPEĞİNİN HAYATINA MAL OLDU

Geçtiğimiz günlerde Fatih Caddesi üzerinde bulunan sokak aydınlatma direklerinden birinde elektrik kaçağı meydana gelmişti. Birkaç vatandaşın da hafif sıyrıklarla atlattığı elektrik çarpmalarının ardından konu BEDAŞ’a bildirilmiş ancak aradan geçen 2 güne rağmen hiçbir önlem alınmamıştı. Son olarak bir sokak köpeği, elektrik direğindeki akıma kapılarak telef olmuştu.

Olayın Arnavutköy’de yayın yapan haber sitelerinde yer almasının ardından konu Arnavutköy Belediye Meclisi’ne taşındı. Meclis toplantısında gündem dışı söz alan MHP Grup sözcüsü Avukat Muharrem Yaman, Arnavutköy Belediyesi olarak BEDAŞ’a sınırsız destek verdiklerini hatırlatarak, ‘Ne istediyseler verdik, ancak sorumsuz bir hizmet anlayışları var’ diyerek yalanan olaya tepkisini dile getirdi.

BEDAŞ KEYFİ ÇALIŞIYOR

Arnavutköy Belediye Meclisi’nin gerekli yaptırımlarda bulunması gerektiğine vurgu yapan Yaman, şöyle konuştu; “Arnavutköy Fatih Caddesi üzerinde bulunan aydınlatma direklerinden birinde meydana gelen elektrik kaçağı nedeniyle bir sokak köpeğinin öldüğünü yerel basınımızda yer alan haberlerden öğrendik. Haberlerde yer alan ifadelere göre elektrik kaçağının tespit edildiği aydınlatma direği ile ilgili birkaç gün öncesinden BEDAŞ’a haber verilmesine rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığı yönünde bilgiler var. Fatih Caddesi Arnavutköy’ün en işlek caddesi. Bu küçük bir ihmal değil. Bugün bir köpek bu kaçak elektrik nedeniyle öldü ancak yarın herhangi birimizin evladının, yolda yürüyen bir kardeşimizin de başına gelebilecek bir tehlikeden bahsediyoruz. BEDAŞ sanki olursa olur, olmazsa olmaz havasında. Ne yazık ki hiçbir şekilde sorgulayamıyor, denetleyemiyoruz bu kurumu. Canları ne zaman istiyorsa o zaman hizmet veriyorlar.

“NE İSTEDİLER DE VERMEDİK”

Bizler Belediye olarak elektrik dağıtım şirketinin hiçbir talebini geri çevirmiyoruz. Arnavutköy’e hizmet gelsin mantığıyla hareket ederek ne istediyseler veriyoruz. Ancak aynı özveriyi BEDAŞ yetkililerinin göstermediği kanaatindeyim. Bizler belediye olarak ne yapabiliriz ? BEDAŞ’a insan hayatını tehlikeye düşürmekten dolayı ceza verme yetkimizin olduğunu düşünüyorum. Bu konuda gerekli çalışmaların yapılmasını istiyorum” dedi.

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ise konu ile ilgili bilgilerinin olmadığını ve en ince detayına kadar konunun araştırılarak takipçisi olunacağını söyledi.
Bu haber 672 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI