Bugun...


Arnavutköy muhtarlarından birlik ve beraberlik mesajı
19 Ekim Muhtarlar Günü, Arnavutköy’de kutlandı. 2015 yılından itibaren kutlanmaya başlanan Muhtarlar Günü, Arnavutköy’de düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

facebook-paylas
Tarih: 20-10-2017 00:28
Arnavutköy muhtarlarından birlik ve beraberlik mesajı
+ -

19 Ekim Muhtarlar Günü, Arnavutköy’de kutlandı. 2015 yılından itibaren kutlanmaya başlanan Muhtarlar Günü, Arnavutköy’de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. 38 mahalle muhtarı, Arnavutköy Muhtarlar Derneği’nin öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelen sunma programı ile günlerini kutlamaya başladılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk büstüne Arnavutköy Muhtarlar Derneği Başkanı Şahimerdan Fidaner, muhtarlar adına çelenk koydu.

Gün içerisinde muhtarlar adına Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu ve Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı’yı ziyaret eden Arnavutköy muhtarları, daha sonra Boğazköy Aden Tesisleri’nde düzenlenen öğlen yemeği programında bir araya geldi. Arnavutköy Kaymakamı Dayıoğlu ve Arnavutköy Belediye Başkanı Baltacı’nın da katıldığı yemekli programda konuşan Arnavutköy Muhtarlar Derneği Başkanı Şahimerdan Fidaner, muhtarlık müessesesinin önemine vurgu yaptı.

“Muhtarlık müessesesi demokrasinin en temel unsurlarındandır”

Muhtarlığın demokrasinin en temel unsurlarından biri olduğuna dikkat çeken Fidaner, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile 19 Ekim’in Muhtarlar Günü ilan edilmesinden duydukları memnuniyeti de dile getirerek, şöyle konuştu; “Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir yol oynarken, diğer yandan çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görev yerine getirmektedir.

“Cumhurbaşkanına teşekkür ediyoruz”

Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştığı sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileriyle bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonun belirlenmesine, çalışmaların yürütülmesi amacıyla sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ve hükümetin çalışmalarıyla 19 Ekim günü Muhtarlar Günü olarak belirlenmiş ve bu karar bizleri oldukça sevindirmiştir.

Muhtarlarımızın görevleri her ne kadar 143 başlıkta belirlenmiş olsa da bizler vatandaşlarımızın her şeyine koşma gayreti içindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarları önemsemesi ve önem vermesi boş değildir. Muhtarlık müessessi demokrasimizin en temel taşlarından biridir. Muhtarlarımızın her biri mahallelerinde kanaat önderi, ülkesine, ilçesine ve mahallesine hizmet eden kamu görevlileridir. Bu bağlamda inşallah önümüzdeki dönemde Kaymakamlık, Belediye ve tüm kurumlarımızla birlikte, ilçemize ve vatandaşlarımıza hizmet etmek için el ele vererek çalışmalara devam edeceğiz.”

Arnavutköy Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu ve Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı da yaptıkları konuşmalarda muhtarlığın önemine vurgu yaparak tüm muhtarların Muhtarlar Günü’nü kutladı.
Bu haber 466 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI