Bugun...


Arnavutköy Milli Eğitim Müdür'ü Mehmet Dağ’a soruşturma
Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında içerisinde çok sayıda iddianın yer aldığı bir soruşturma başlatıldığı iddia edildi. Soruşturma içeriğinde yer alan iddialar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ’ın başını epeyce ağrıtacağa benziyor.

facebook-paylas
Tarih: 24-10-2017 00:19
Arnavutköy Milli Eğitim Müdür'ü Mehmet Dağ’a soruşturma
+ -

Son dönemlerde yaptıkları ile gündemden düşmeyen, görevden alındığı halde tekrar görevine geri iade edilen Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ’ı, bu sefer oldukça zor günler bekliyor. Hakkında idari soruşturma başlatıldığı iddia edilen Dağ ile ilgili çok sayıda iddia yer alıyor.

SÜRÜCÜ KURSLARI HARACA BAĞLANDI İDDİASI

Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında başlatıldığı iddia edilen soruşturmanın fitilini Arnavutköy’deki sürücü kurslarından çok sayıda şikâyetin ilgili kurumlara iletilmesi ateşledi. İddiaya göre Arnavutköy’de bulunan sürücü kurslarına kayıtlı öğrencilerin direksiyon eğitimi uygulama sınavını başarı ile geçtikten sonra Milli Eğitim Müdürlüğü’nden almaları gereken sertifikaları belirli bir bağış karşılığında teslim alınmak zorunda bırakılan Sürücü Kursları, alınan paranın usulsüz olduğunu ve yasal olmadığını savunarak Dağ’ı Arnavutköy Kaymakamlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyet ettiler.

DEKONTA “ZORLA ALINAN BAĞIŞ” NOTUNU DÜŞTÜLER

Direksiyon sınavını başarı ile geçen her bir öğrencinin sertifikası için 5 TL’yi Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kendilerine ilettikleri banka hesabına bağış olarak yatırmak zorunda bırakılan Sürücü Kursları, duruma tepkilerini yatırdıkları paranın açıklama kısmına ‘….adet sertifika için zorla alınan bağış’ notunu bile düştüler. Uygulamanın hiçbir il yada ilçede olmadığını savunan Sürücü Kursu yöneticileri, her bir sertifika için kendilerinden alınan 5 liralık bağışın yasal olmadığını söylediler. Bağışların banka hesabına yatırıldığına dair dekontların Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilmeden sertifikaların kendilerine verilmeyen Sürücü Kursu yöneticileri durumu üst makamlara yazdıkları şikayet dilekçeleri ile bildirdiler.

PARALAR DERNEK HESABINA

Sürücü Kurslarının her sertifika başına yatırdıkları 5 TL sertifika bedelleri ise Arnavutköy İlçesi Eğitim Hizmetleri Destekleme Derneği hesabına yatırıldı. Konu ile ilgili çok sayıda şikayetin ardından harekete geçen üst makamlar, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dağ hakkında idari soruşturma başlattığı iddia edildi. Soruşturma kapsamında Sürücü Kurslarından alınan paraların ne için alındığı, hangi hesaplarda toplanıldığı, alınan paraların nerelerde ne şekilde harcandığı gibi çok sayıda sorunun yer aldığı iddia ediliyor.
Bu haber 12244 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI