Bugun...


Arnavutköy KUDÜS için tek yürek oldu
Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi üzerine Arnavutköy’de “Özgür Kudüs” eylemi düzenlendi. Özgür Kudüs eylemine iktidar ve muhalefet partilerinin yanısıra, çok sayıda sivil toplum kuruluşu, taraftar dernekleri, muhtarlar, okullardan öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

facebook-paylas
Tarih: 09-12-2017 00:13
Arnavutköy KUDÜS için tek yürek oldu
+ -

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi üzerine Arnavutköy’de “Özgür Kudüs” eylemi düzenlendi. Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi üzerine Arnavutköy’de “Özgür Kudüs” eylemi düzenlendi. Özgür Kudüs eylemine iktidar ve muhalefet partilerinin yanısıra, çok sayıda sivil toplum kuruluşu, taraftar dernekleri, muhtarlar, okullardan öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

TÜM PARTİLER, DERNEKLER, TARAFTARLAR, MUHTARLAR ALANDAYDI

Siyasi partiler, dernekler ve muhtarların ortak hazırladığı bildiriyi ise Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Ercan Üner okudu. Gelecekte bir hanım kardeşimizin Selahaddin Eyyübi dünyaya getireceğini söyleyerek konuşmasına başlayan Üner, açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Selam olsun Kudüs’e.. Aziz Peygamber’e ve onun ümmetine selam olsun. Dünden beri sosyal medyada görüyoruz, alanlara çıkacaksınız da ne olacak diye yazanları. Bunu yazanlar cahilliklerinden yazıyorlar. Biz bu ruhu yaşatıp geleceğimize aktaracağız ve inanıyoruz ki gelecekte bir hanım kardeşimiz bu dünyaya bir Selahaddin Eyyubi getirecek.. İşte o zaman dünyaya nizam gelecek, adalet gelecek.

ABD Başkanı Donald Trump’un, hukuksuz Kudüs açıklaması vicdanları yaralamış ve bölgedeki sorunları deşmiştir. Cumhurbaşkanlığı makamımızın da açıkladığı gibi Kudüs tüm Müslümanların kesinlikle kırmızı çizgisidir. Bu adım bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit eden bir adımdır. Alınan kararın İsrail ve Filistin arasında ki sorunları artırmaktan başka hiçbir sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez olarak gördüğümüz bu karardan derhal dönülmelidir. Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Dünyadaki tüm Müslümanların İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere dur demesi gerekmektedir. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.”

Üner’in basın açıklamasının ardından konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı: “Bazen öyle günler vardır, mesut olur mutlu oluruz. Yine bazı günler vardır, elemleniriz, keder duyarız ve hüzünleniriz. Böyle geçirdiğimiz birçok gün vardır tarihimizde. Vermiş olduğumuz birçok mücadelede de temel hedefimiz İlahi Kelimetullah olmuş, Allah’ın ismini daha ötelere nasıl götürebiliriz bunun gayretinde bulunmuşuzdur. Ve hep bir hedefimiz vardır geçmişten gelen. Büyüklerimizin Kızılelma olarak belirttiği nizami alem düşüncesini geleceğe taşımak ve insanların mutlu olduğu bir dünya kurmak. Geçmişte büyüklerimiz, kurmaya çalıştığı dünyada her zaman insanın izzetini, insanın şerefini önceleyen, inanç değerlerine saygı gösteren, sahip olduğu düşüncelere himmet eden bir anlayışla davranma gayreti içerisinde olmuştur.

 Ama görüyoruz ki dünya da kendisini hakim güç olarak ifade eden emperyalist güçler, bugün bulundukları refah düzeyini insanların kanı üzerine, insanların canı üzerine insanların göz yaşı üzerine kurmaya çalışıyorlar. Yeryüzünde mutluluk götürdüklerini sözüm ona medeniyet götürdüklerini ifade edenler, gittikleri her ülkeye kan ve göz yaşına boğdular. Bugün görüyoruz ki kendi yaşadığımız coğrafyada insanların yaşadıkları toprakları lime lime etmişler. Kadınları, çocukları katletmişlerdir. Biliyoruz ki buralarda bulunan enerji kaynaklarını sömürerek, kendi bünyesine geçirerek, kendi dünyalarını daha huzurlu hale getirmeye çalışıyorlar. Biz böyle medeniyetin mensubu değiliz. Bizim medeniyetimizde bir kötülük görürsen elinle engel ol. Eğer elinle yapmaya muktedir değilsen dilinle söyle. Eğer ki bunu da güç yetmezse kalbinle buğz et. Ve onun için buradayız. Sayın cumhurbaşkanımıza, siyasi parti liderlerimize ve bu duruma karşı olan insanların yanında olduğumuzu göstermek için bir aradayız. Ve bu kötülük karşısında hiçbir zaman dilsiz şeytan olmayacağız. Bildiğimiz doğruyu tüm dünyaya haykıracağız” diye konuştu.

 
Bu haber 809 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI