Reklam
Bugun...


AK PARTİ ARNAVUTKÖY’DE KAZAN KAYNIYOR
Ak Parti Arnavutköy İlçe Kongresi öncesi kazan kaynamaya başladı. Genel Merkezin ilçe başkan adayı olarak belirlediği Mustafa Candaroğlu ismi Ak Parti Arnavutköy İlçe Teşkilatını memnun etmedi.

facebook-paylas
Tarih: 26-08-2017 01:51
AK PARTİ ARNAVUTKÖY’DE KAZAN KAYNIYOR
+ -

Ak Parti Arnavutköy İlçe Kongresi öncesi kazan kaynamaya başladı. Genel Merkezin ilçe başkan adayı olarak belirlediği Mustafa Candaroğlu ismi Ak Parti Arnavutköy İlçe Teşkilatını memnun etmedi. Teşkilatın temayüldeki tercihlerinin göz ardı edildiğini düşünen ilçe yöneticileri duruma tepki gösterdi. Teşkilatta yer alan ana kademe, gençlik kolları, kadın kolları ve mahalle başkanları, temayül yoklamalarında ismi sıkça zikredilen yöneticilerin yerine Candaroğlu ismini açıklayan genel merkeze tepkilerini Eylül ayında gerçekleşecek olan kongrede alternatif bir liste ile kongreye katılarak gösterecek. Teşkilatın kongrede aday olarak göstereceği isim ise Ak Parti mevcut İlçe Başkan Yardımcısı Medya ve Tanıtım Birim Başkanı Diş Hekimi Selim Göral olarak belirlendi.

“TEMAYÜL YOKLAMASI GÖZ ARDI EDİLDİ”

Ak Parti Türkiye genelinde tüm belde, ilçe ve il kongrelerini yapmaya başladı. Kimi belde, ilçe ve illerde mevcut yönetimlerde küçük çaplı değişimler yaşanırken bazı teşkilatlarda ise topyekün değişimler yaşanıyor. Kongre öncesinde birçok yerde olduğu gibi Arnavutköy’de de temayül yoklaması yapılarak teşkilat üyelerinin nabzı ölçüldü. 14 yıl boyunca Ak Parti Arnavutköy belde ve ilçe başkanlığı görevini yürüten ancak 3 dönem kuralı sebebi ile Eylül ayında gerçekleşecek olan kongrede görevi bırakacak olan Avukat Ercan Üner’in yerine geçecek yeni ismin kim olacağı merak konusuydu.

 Kongre süreci başladığı andan itibaren mevcut yönetim içerisinden 4 isim ilçe başkanlığına adaylığını açıklamıştı. Gerçekleşen temayül yoklamasında Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma başkanı Mustafa Işın’ın yanı sıra SKM Başkanı Av. Sibğetullah Şahin, Medya ve Tanıtım Birim Başkanı Diş Hekimi Selim Göral, Ar-Ge Birim Başkanı İnşaat Mühendisi Faruk Duman, İlçe Başkan Yardımcısı ve Hukuk İşleri Başkanı Yunus Sincan ve 2012 yılında Ak Parti İlçe Başkanlığı’nda Ar-Ge Birim Başkanı olarak görev yapan İç Mimar Mustafa Candaroğlu’nun isimleri öne çıkmıştı.

Temayüla katılan teşkilat mensuplarının büyük çoğunluğu Av. Sibğetullah Şahin, Diş Hekimi Selim Göral ve Mustafa Işın’ın isimleri yazarken, Sincan, Duman ve Candaroğlu’nun isimleri ise bu 3 isme oranla daha az zikredilmişti.

KEMAL AYGENLİ SÜRPRİZİ

Temayülün ardından İl Başkanlığı’na davet edilen 6 isimle mülakatlar yapılmış ve son olarak gerçekleşen eleme sonucu Ak Parti Genel Merkezi’ne 4 isim çağrılmıştı.

Temayül yoklamalarında çok büyük bir oy almasına rağmen Teşkilatlanma Başkanı olan Mustafa Işın’ın Ankara’ya davet edilmemesi teşkilatta şok etkisi yaratmıştı. Zira teşkilatın talebi göz ardı edilerek temayülde hiç adı yazılmamasına rağmen Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli Ankara’ya davet edilmişti.

Ankara’ya çağrılan Av. Sibğetullah Şahin, Diş Hekimi Selim Göral, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Kemal Aygenli ve İç Mimar Mustafa Candaroğlu ile kurulan komisyonlarca mülakatlar geçekleşti.

Mülakatların ardından kararını açıklayan komisyon, Eylül ayında gerçekleşecek olan kongreye Mustafa Candaroğlu ile gidileceğini açıkladı.

TEŞKİLATIN TEPKİSİ YENİ BİR ADAY ÇIKARDI

Karar, Ak Parti Arnavutköy İlçe Teşkilatında şok etkisi yarattı. Genel Merkezin kararını eleştiren ilçe teşkilatı olağanüstü bir toplantı gerçekleştirerek durum değerlendirmesi yaptı. Gerçekleşen toplantıda, büyük emekler verilerek badireli seçimler atlatan teşkilat üyelerinin talep ve beklentilerinin yok sayıldığı dile getirildi. Açıklanan adayın ismi ile ilgili tek bir sıkıntı duyulmadığını ifade eden Ak Parti İlçe yöneticilerinin büyük çoğunluğunun aldığı kararla Eylül ayında gerçekleşecek olan kongreye teşkilatın belirleyeceği bir başka aday ile çıkılması kararlaştırıldı.

Toplantı sonucunda teşkilatın tepkisini dile getirmek adına Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkan Yardımcısı Selim Göral’ın desteklenmesine ve kongre sürecinde Göral’ın başkan adayı olarak katılmasına karar verildi.

SOSYAL MEDYA ÇALKALANDI, KİMİ TEBRİK ETTİ KİMİ TEPKİ GÖSTERDİ

Genel Merkez’in Candaroğlu ismini açıklamasının ardından özellikle sosyal medya kullanıcıları da tepkilerini dile getirirken kimi vatandaşlar Genel Merkez’in kararına saygı duyulması gerektiğini dile getirerek Mustafa Candaroğlu’nu tebrik ederken kimi vatandaşlar ise gerek referandum ve gerekse 1 Kasım seçimlerinde rekor oy alarak İstanbul’da birinci sırada yer alan teşkilatın taleplerinin yok sayıldığını dile getirerek duruma tepki gösterdiler.

Kongreye şimdilik 2 adayla gidilecek olan Ak Parti Arnavutköy’de ilerleyen günlerde oldukça çalkantılı dönemler yaşanması bekleniyor.
Bu haber 1844 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Abdurrahman Atmaca
26-08-2017 16:50:00
Teşkilatın sesine ve kararına kulak tıkama gibi bir yanlışa kapılırsanız,biz uzun menzilli yol alamayız.onun içün diyoruzki ey merkez ;gelin yanlıştan dönün.Teşkilat Selim Göral diyorsa,desteklemek icap eder.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI